MŚJ w biathlonie: Srebro Kamili Żuk w biegu pośćigowym

Kamila Żuk zdobyła srebrny medal w biegu pościgowym na biathlonowych MŚ juniorów w Otepaa. Polka nie utrzymała prowadzenia wywalczonego w sprincie. 

Kamila Żuk wygrała dwie poprzednie konkurencje na MŚJ – bieg indywidualny i sprinterski. Na trasę biegu pościgowego wyruszyła niecałe pół minuty przed Czeszką Marketą Davidovą.

Polka utrzymała prowadzenie podczas pierwszego strzelania, gdzie pomyliła się raz, podobnie jak jej najgroźniejsza rywalka.

Źle zaczęło się dziać na drugiej próbie strzeleckiej – gdzie Żuk pomyliła się dwukrotnie, na czym skorzystała bezbędna Czeszka.

Jeszcze gorzej było przy trzecim strzelaniu, gdzie nasza reprezentantka pomyliła się aż trzykrotnie i spadła na piąte miejsce.

Dzięki doskonałej formie biegowej, Żuk zdołała wrócić do gry o medale. Brawurowo spisała się także na czwartym strzelaniu, gdzie była szybka, pewna i bezbłędna, dzięki czemu awansowała na drugie miejsce. Dogonienie Davidovej było już niemożliwe, ale i tak Polka mogła świętować trzeci medal na tej imprezie, tym razem srebrny.

Pozostałe Polki zajęły następujące lokaty – Tomaszewska 19., Cichoć 36., a Pawliczek 55.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.