Ranking FIFA a zbliżające się mistrzostwa świata i stawki u bukmacherów

Ranking FIFA to unikalne zestawienie reprezentacji narodowych w piłce nożnej, które są zrzeszone w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Poszczególne pozycje wiernie odzwierciedlają panujący w światowym futbolu układ sił. Aktualnie obowiązuje system, w którym punktowane są wszystkie mecze oficjalne z ostatnich czterech lat.

Jak obliczany jest ranking FIFA?

Zestawienie FIFA przygotowywane jest w oparciu o wyniki reprezentacji z ostatnich czterech lat. Punkty uzyskiwane są za każdy mecz, a składają się na to cztery różne czynniki. Pierwszym z nich jest liczba punków za rozegrany meczy, która w zależności od wyniku może wynosić od 0 do 3. Kolejny czynnik to waga spotkania. Punkty od 4 do 1 przyznawane są w kolejności malejącej, za mistrzostwa świata, mistrzostwa kontynentalne, kwalifikacje do ME i MŚ oraz mecz towarzyski. Następnym czynnikiem jest siła rywala, ustalana na podstawie pozycji w rankingu oraz lokaty rywala. Ostatni aspekt to konfederacja. 1 punkt przyznawany jest za Ameryką Południową, 0,99 za Europę oraz 0,85 za pozostałe. Ostateczny wynik obliczany jest poprzez równanie mnożenia punktowego wszystkich czynników. Pod uwagę brana jest także data wyniku. Im jest on starszy, tym mniej znaczący w zestawieniu.

Zmiany w rankingu FIFA

Odnotowano sporo zmian w czołówce rankingu FIFA. Nie uwzględniają one jedynie dwóch pierwszych miejsc, na których wciąż pozostają Niemcy oraz Brazylia. Według bukmacherów i analityków oba zespoły należą do głównych faworytów tegorocznych mistrzostw świata w Rosji. Na podium znalazło się tym razem miejsce dla Belgii, która zepchnęła z niego reprezentację Portugalii. Progres zaliczyły również zespoły Hiszpanii, Francji, Chile oraz Szwajcarii, które wyprzedziły reprezentację Polski. Biało-czerwoni spadli w rankingu FIFA na miejsce dziesiąte, które wciąż jednak pozostaje dobrą pozycją. Mimo wszystko aktualny wynik jest dla Polski najgorszym od czerwca 2017, kiedy to również ulokowana została na dziesiątej pozycji. Najbliższą okazję do poprawy podopieczni Adama Nawałki będą mieli w czerwcu, podczas potyczek towarzyskich z Chile oraz Litwą. Następnie Polacy rozegrają jeszcze przynajmniej trzy mecze w mistrzostwach świata, jednak według bukmacherów nie są faworytami turnieju. Mają jednak szansę wyjść z grupy, w której znajduje się również Kolumbia, Japonia oraz Senegal.

Mistrzostwa świata u bukmacherów 

Przetasowania w rankingu FIFA w niewielkim stopniu wpłynęły na analizy bukmacherów odnośnie faworytów tegorocznego mundialu w Rosji. Głównym kandydatem do tytułu mistrzów świata wciąż pozostają zwycięzcy poprzedniego turnieju, czyli Niemcy. Reprezentacja ta utrzymuje pierwszą pozycję w rankingu FIFA, a aktualny kurs u bukmacherów wynosi na nią ok. 5.50. Według bukmacherów szanse na zwycięstwo mają także Brazylijczycy, którzy z pewnością zechcą zrewanżować się za kiepskie wyniki sprzed czterech lat. Większą niespodzianką byłaby wygrana mundialu przez Francuzów, którzy bardzo dobrze poradzili sobie podczas zmagań na Euro 2016.

Każdy gracz powinien pamiętać iż gra u bukmacherów wiąże się z ryzykiem np. uzależnień. W Polsce dozwolona jest możliwość obstawiania jedynie w podmiotach licencjonowanych przez polskie Ministerstwo Finansów. Obstawianie u nielegalnych firm może wiązać się z poważnymi sankcjami karno-skarbowymi. Legalni Bukmacherzy dostępni na stronie: https://topbukmacher.com. Sprawdź również bonusy bukmacherskie.

wpis gościnny

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.