Jakie zmiany w transmisjach sportowych czekają kibiców w 2018 i 2019 roku?

Najbliższe dwa lata zapowiadają się dla kibiców sportowych co najmniej obiecująco. Przed nimi m.in. piłkarski Mundial w Rosji, a do tego regularne rozgrywki w ramach Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz lig europejskich. W związku z licznymi zmianami na rynku telewizyjnym warto nie tylko poznać terminy największych imprez sportowych, ale także stacje, które będą je transmitować.

Kamil Stoch i spółka dalej w TVP

Kibice skoków narciarskich mogą odetchnąć z ulgą. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom sezon 2017/2018 nie był ostatnim, do emitowania którego Telewizja Polska miała prawa telewizyjne. Ekipie z Woronicza udało się podpisać umowę sublicencyjną z Eurosportem, dzięki czemu od sezonu 2018/2019 będzie mogła transmitować na swoich kanałach otwartych transmisje z zagranicznych konkursów narciarskich (będzie ona obowiązywała przez najbliższe 3 lata). Wcześniej prawa do emitowania polskich konkursów (w Wiśle i w Zakopanem) włodarze stacji zakupili od Polskiego Związku Narciarskiego. Dzięki podpisanym umowom na antenach TVP zagoszczą również konkursy w Wiśle i Zakopanem, które rozgrywane są w ramach Letniego Grand Prix. Cały cykl letnich zawodów pojawi się w TVP od sezonu 2019/2021.

Formuła 1 dalej w Eleven Sports

Kanały Eleven Sports, które dostępne są w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl/wybierz-pakiet, w dalszym ciągu będą transmitować rozgrywki Formuły 1. Stacja ma prawa licencyjne od 2016 roku, a ze względu na duże zainteresowanie widzów przedłużyła umowę na kolejne dwa lata (do 2019 roku włącznie). Na antenie, oprócz transmisji na żywo samych zawodów, dalej pojawiać się będą eksperci w telewizyjnym studiu. Najbliższa duża impreza w ramach Formuły 1, czyli prestiżowe Grand Prix Monako, już 27 maja.

Liga Mistrzów przenosi się do Polsatu

Pod koniec zeszłego roku stało się jasne, że Telewizja Polsat pożegna się z prawami do emitowania meczów reprezentacji Polski. Tym samym najbliższy Mundial (oraz eliminacje i Mistrzostwa Europy 2020 i eliminacje oraz Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 roku) telewidzowie będą mogli śledzić za pośrednictwem kanałów Telewizji Polskiej. Nowością dla fanów piłki nożnej może być zmiana nadawcy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Od sierpnia rozgrywki emitowane będą na antenach Polsatu ? zostaną uruchomione specjalnie dwa całodobowe kanały, dzięki którym pokazywane będą wszystkie mecze kolejek. Umowa będzie obowiązywała przez najbliższe 3 lata.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.