Mistrzowie!!!

Polscy siatkarze w pięknym stylu obronili tytuł mistrzów świata. W finale turnieju Włochy-Bułgaria 2018, Biało-Czerwoni rozbili Brazylię 3:0. 

Spotkanie w Turynie od początku toczyło się pod dyktando broniących tytułu, choć nie faworyzowanych tego dnia Polaków. W pierwszym secie dość długo mieliśmy 3-4 punkty przewagi, ale rywale, dzięki mocnej zagrywce i naszym kilku błędom odrobili straty, doprowadzając do gry na przewagi. Lepiej ten pojedynek nerwów znieśli jednak nasi i mogliśmy świętować triumf 28:26.

Druga partia była już łatwiejsza i skończyła się wygraną 25:20. Polacy imponowali spokojem i konsekwencją, z jaką wykorzystywali większość swoich ataków i punktowali po błędach Brazylijczyków.

Trzecia odsłona była już popisem drużyny Vitala Heynena. Od samego startu mieliśmy kilkupunktową przewagę, a każde kolejne udane zagranie, wysysało z rywali nadzieję na powrót do gry. I gdy wydawało się, że gładko zmierzamy po tytuł, coś zacięło się w naszej reprezentacji. Brazylijczycy momentalnie odrabiali starty, ale na szczęście zabrakło im czasu. Po świetnym ataku Bartosza Kurka mogliśmy świętować obronę złotych medali mistrzostw świata 2018!!!

fot. FIVB

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.