Pierwszy raport z MŚ juniorów i młodzieżowców w narciarstwie klasycznym 2020

W niemieckiej miejscowości Oberswiesenthal rozpoczęły się MŚ juniorów i młodzieżowców w narciarstwie klasycznym. Po pierwszym weekendzie, na medalowym koncie polskiej reprezentacji jest jeden srebrny medal.

Pierwszy weekend zmagań przeznaczono na sprinterską rywalizację techniką dowolną w obu kategoriach biegowych. Sobota przyniosła Polsce wicemistrzostwo świata wywalczone przez juniorkę Izabelę Marcisz. Tuż za ścisłym finałem – na siódmej lokacie sklasyfikowano Monikę Skinder, a 24. była Karolina Kaleta. Jedyną z biało-czerwonych, która nie przebrnęła kwalifikacji była Magdalena Kobielusz (33. lokata).

Rywalizacja mężczyzn nie ułożyła się dla nas już tak dobrze. Tylko jeden z naszych reprezentantów dostał się do ćwierćfinałów. Faza ta okazała się szczytem możliwości Dla Sebastiana Bryji (25. miejsce). Poza trzydziestką sklasyfikowano Piotra Sobiczewskiego (32.), Dawida Damiana (47.) i Roberta Bugarę (64.).

Złote medale pierwszego dnia przypadły Szwedce Lindsroem oraz Norwegowi Evensenowi.

W niedzielę do walki o krążki przystąpili młodzieżowcy do lat 23. Trudne, śnieżne warunki w Oberswiesenthal spotęgowały emocje związane ze świetną jazdą Weroniki Kalety. Polka z 11. czasem przeszła kwalifikacje, a w pierwszym ćwierćfinale finiszowała jako trzecia i musiała czekać na wyniki pozostałych serii. Te, ze względu na nasilającą się śnieżycę były jednak dużo wolniejsze i dały przepustkę do półfinału Kalecie. Tam szczęścia niestety już zabrakło – Polka doskonale walczyła na na kluczowym podbiegu, ale upadła i straciła szanse na skuteczny finisz. Ostatecznie zajęła 11. miejsce. Mistrzynią świata została Szwedka Ribom. Wśród mężczyzn triumfował Norweg Hegdal. Mateusz Haratyk i Michał Skowron nie przebrnęli kwalifikacji.

W poniedziałek do gry wracają juniorzy – na 5 km klasykiem pobiegną Skinder, Marcisz, Kobielusz oraz Karolina Kaleta. Na dwukrotnie dłuższym dystansie powalczą m.in. Bryja, Sobiczewski, Damian i Bugara.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.