Marcisz nie schodzi z podium – srebro MŚj na 15 km

Izabela Marcisz wywalczyła w Oberswiesenthal trzeci medal Mistrzostw Świata juniorów w biegach narciarskich. Polka była druga w biegu masowym na 15 km techniką dowolną. Wygrała Norweżka Helene Marie Fosseholm.

Triumf Norweżki Fosseholm, która zdobyła już na tych mistrzostwach złoto na 5 km klasykiem, nie podlegał dyskusji. Już na początkowych kilometrach oderwała się ona od reszty stawki i na metę wpadła z przewagą ponad jednej minuty.

Imponująco bieg rozegrała jednak Marcisz – multimedalistka mistrzostw, dla której do już drugie srebro i trzeci ogólnie krążek wywalczony na trasach w Oberswiesenthal. Polska biegaczka przez cały dystans biegła na czele peletonu, który z kilometra na kilometr zmniejszał się. Do mety, kroku Izie dotrzymały jedynie Szwajcarka Wigger oraz Łotyszka Eiduka, ale nawet one, na ostatniej prostej nie miały większych szans na srebro. Rozegrały między sobą, jedynie walkę o brąz. Krążek z tego kruszcu zawisł ostatecznie na szyi Wigger.

Pozostałe Polki finiszowały na miejscach: 23. Monika Skinder, 42. Magdalena Kobielusz, 45. Karolina Kukuczka.

Juniorzy rywalizowali tego dnia na dystansie 30 km. Mistrzem świata na tym dystansie został Norweg Iver Andersen. Jedyny startujący Polak – Dawid Damian był 47.