Austriak Resinger mistrzem świata juniorów; Pilch 9.

Austriacki skoczek Peter Resinger został w Oberswiesenthal mistrzem świata juniorów w skokach narciarskich. Najlepszy z Polaków – Tomasz Pilch był 9.

Zawody w niemieckiej miejscowości toczyły się w loteryjnych warunkach. Sprawiedliwą rywalizację psuły silne podmuchy wiatru (najczęściej pod narty) oraz przede wszystkim padający śnieg. W takich warunkach doszło do wielu przetasowań w rankingu między pierwszą, a drugą serią.

Największym beneficjentem warunków pogodowych był Norweg Sander Vossan Eriksen – dziesiąty na półmetku, kapitalnie wykorzystał ponad 2,5 m/s podmuch pod narty w drugiej serii, wylądował na 108 metrze i został wicemistrzem świata. Brązowy medal przypadł Słoweńcowi Markowi Hafnarowi, wiceliderowi po pierwszej serii.

Zasłużony złoty medal wywalczył Resinger – liderujący wyraźnie na półmetku i solidny w finałowej rozgrywce (108 i 98 m).

Polacy liczyli na dobry występ Tomasz Pilcha i mogą być umiarkowanie zadowoleni. Nasz skoczek spadł z 6. na 9. miejsce, oddając skoki na odległość 102,5 oraz 90 m.

Jego koledzy z ekipy byli odpowiednio – Adam Niżnik 23., Kacper Juroszek 26., a Mateusz Gruszka 30.

***

Wyniki te sprawiają, że najlepszym indywidualnie występem polskiej kadry skoków narciarskich w Oberwiesenthal, było wcześniejsze 8. miejsce Kingi Rajdy w konkursie pań. Tam także złoto zgarnęła Austria, a konkretnie Marita Kramer.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.