3. dzień French Open: Urszula Radawńska zagra z Rybarikową

Roland Garros

Mecz Urszuli Radwańskiej ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą będzie najważniejszym wydarzeniem trzeciego dnia French Open dla Polskich kibiców. Spotkanie powinno rozpocząć się ok. 14:30.

Słowaczka, notowana obecnie na 34. miejscu w rankingu WTA niewiątpliwie będzie faworytką tego starcia. Powodem jest niepewna dyspozycja Polki, która jesienią przeszła operację barku i od tamtego czasu nie może odnaleźć swojej optymalnej formy. Co gorsza, Ula musi bronić w Paryżu punktów zdobytych rok temu, gdy w pierwszej rundzie ograła Venus Williams. Jeżeli jej się to nie uda, straci kolejne miejsca ze swojego i tak już niskiego rankingu. W tej chwili jest na 79. lokacie.

Z Magdaleną Rybarikovą Polka mierzyła się dotychczas trzykrotnie i wygrała tylko raz – w 2013 w S'Hertogenbosch, kiedy Słowaczka skreczowała w pierwszym secie. Wcześniej – w 2009 roku w Tokio i Birmingham Rybarikova wygrywała po 2:0. W swojej karierze tenisistka z Bratysławy wygrała cztery turnieje singlowe, a w tym roku jej szczytowe osiągnięcie to ćwierćfinał osiągnięty w Katowicach i Monterrey. W sezonie 2014 brała udział w trzech turniejach na nawierzchni ziemnej – wyniki nie były powalające: odpadała w pierwszych rundach w Rzymie i Estoril oraz w drugiej rundzie w Madrycie.

Choć statystyki te nie są powalające, to i tak lepsze niż te jakimi legitymuje się Urszula Radwańska, ona w bieżącym roku wygrała tylo 3 z 14 rozegranych meczów, w dodatku triumfy te odnosiła z niezbyt znanymi przeciwniczkami. W lutym wygrała z Sachia Vickery (187 WTA) i Kateriną Sinalkovą (156 WTA) i były to jej ostatnie wygrane w turnieju głównym (Midland). Niedawno w Rzymie zwyciężyła też Zarinę Dijas (89 WTA), ale był to tylko mecz pierwszej rundy kwalifikacij. 

Mecz Rybarikova – U. Radwańska odbędzie się na korcie nr 8. Poprzedzi go jedno spotkanie turnieju kobiet i jedno starcie mężczyzn. Ozncza to, że Polka wyjdzie na kort ok. 14:30. 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/