3. Dzień Wimbledonu – grają Janowicz i Kubot

Korty Wimbledonu

Komplet polskich tenisistów i tenisistek awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. We wtorek swoje mecze wygrały siostry Radwańskie i Michał Przysiężny. W środę, już w drugiej fazie, pokażą się Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot.

Janowicz (24) – Stepanek (12:30)

Pojedynek Polaka z Czechem będzie pierwszym meczem w środowej sesji na korcie numer 12. 34-letni Radek Stepanek jest obecnie zawodnikiem czwartej dziesiątki światowego rankingu. Dysponuje ogromnym doświadczeniem, ale jego najlepsze lata chyba już minęły. Panowie jeszcze ani razu nie rywalizowali ze sobą w meczu singlowym.

Atutem Stepanka będzie, oprócz umiejętności technicznych, za pewne nawierzchnia. Trawiaste korty są jego ulubionymi, a na Wimbledonie odniósł jeden ze swoich największych sukcesów – w 2006 roku awansował do ćwierćfinału tej prestiżowej imprezy. W ubiegłym roku dotarł do trzeciej rundy. W tegorocznej edycji, w pierwszej rundzie uporał się w trzech setach z Austriakiem Riedem.

Trzysetowy bój ma za sobą także Janowicz. Łodzianin łatwo ograł 18-letniego Brytyjczyka Edmunda i liczy na kolejny skalp. Mimo, że niezbyt lubi grać na trawniku, to jest przed starciem ze Stepankiem optymistą. Jeżeli wygra, powtórzy osiągnięcie z zeszłorocznego Wimbledonu, gdzie w był o włos od awansu do czwartej rundy, ale ostatecznie przegrał z Niemcem Mayerem.

Kubot – Darcis (ok. 15:30)

Po losowaniu drabinki, Łukasz Kubot musiał liczyć się z tym, że w drugiej rundzie przyjdzie mu zmierzyć się z samym Rafaelem Nadalem. Pierwszy dzień tegorocznego turnieju przyniósł jednak wielką sensację, jaką był triumf Belga Steve Darcisa nad utytułowanym tenisistą z Hiszpanii. W związku z tym przed Kubotem pojawiła się szansa zagrania w trzeciej rundzie. Nie ma bowiem gwarancji, że nierówny i chimeryczny reprezentant Belgii, będzie w stanie jeszcze raz zagrać na takim poziomie jak z Nadalem.

Więcej o nieprzewidywalności Darcisa przeczytacie na blogu Marka Furjana.

Darcis zajmuje obecnie 135 miejsce w rankingu ATP, oznacza to, że jest klasyfikowany o 5 miejsc niżej niż Kubot. Będzie to ich pierwszy pojedynek w historii. Polak i Belg wyjdą na kort numer 179 jako trzeci w kolejności. Ich grę poprzedzą pojedynki kobiece, a pierwszy z nich startuje o 12:30. Można spodziewać się, że ich rywalizacja rozpocznie się około 15:30 – 16:00.

***

Pełna drabinka i wyniki turnieju Wimbledon 2013 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/