4. dzień AO: Radwańska i Przysiężny powalczą o 3. rundę

A. Radwańska

W czwartek w Austarlian Open 2014 zaprezentuje się dwójka reprezentantów Polski – Michał Przysiężny i Agnieszka Radwańska powalczą o III rundę w turniejach singlowych.

Radwańska A. (5) – Goworcowa 

W pierwszej rundzie Polka grająca w Melbourne z numerem 5 nie bez problemów uporała się z Julją Putincewą z Kazachstanu. Trzysetowy bój dał się krakowiance we znaki głównie przez potworny upał panujący na Antypodach. W czwartkowe popołudnie (około 5 nad ranem w Warszawie) wcale nie będzie lepiej – temperatura znów może przekroczyć 40 st. Celsjusza.

Rywalką krakowianki będzie 26-letnia tenisitka z Białorusi, plasująca się na 98. miejscu w rankingu ATP. Olga Goworcowa gra w Australian Open po raz siódmy. Życiowym osiągnięciem jest druga runda osiągnięta w 2012 i 2013 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że nie zmieni się to po czwartkowym boju z Agnieszką.

Goworcowa ma za sobą jeden mecz w AO 2014, w którym dość łatwo uporała się z Chinką Duan 6:0 7:6. Do tej pory z Radwańską mierzyła się trzy razy. Dwa razy górą była Polka, raz wygrała przeciwniczka. Warto jednak zaznaczyć, że wygrana Goworcowej była efektem kreczu Polki (2011). W taki sam sposób zakończyła się ich konfrontacja na Wimbledonie 2011, ale wówczas do Białorusinka nie dokończyła spotkania z powodów zdrowotnych.

Przysiężny – Robert

Michał Przysiężny ma za sobą dobry mecz z Argentyńczykiem Zeballosem zakończony w trzech setach. O swój życiowy sukces – trzecią rundę Wielkiego Szlema powalczy zaś z doświadczonym Stephanem Robertem, który do turnieju głównego trafił „tylnymi drzwiami”. 34-letni Francuz w ostatniej chwili zastąpił Niemca Kohlschreibera, a w pierwszej rundzie uporał się Aljazem Bedene. Wcześniej grał w kwalifikacjach, z których odpadł po porażce z Niemcem Berrerem.

Mimo wielu lat spędzonych na kortach Robert dopiero czwarty raz pojawił się w drabince głównej Australian Open. Druga runda jest też wyrównaniem najlepszego występu w tej imprezie zanotowanego w 2010.

Czwartek będzie zatem jednym z najszczęśliwszych dni w tenisowym życiu dla któregoś z tych dwóch tenisisów. Liczymy, że dla Michała Przysiężnego, klasyfikowanego w rankingu ponad 50 miejsc wyżej.

**
Wyniki i drabinki AO 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/