LM: Real ratuje punkt w ostatniej minucie [podsumowania i skróty]

Piłka nożna - Pubsport.pl

Runda rewanżowa piłkarskiej Ligi Mistrzów rozpoczęta. Na ośmiu europejskich stadionach odbyły się mecze 4. kolejki.

Real Madryt – Borussia Dortmund 2:2 (1:2)

Mecz miał dwa różne oblicza – przed przerwą lepsza była Borussia i potwierdziła to golami Reusa i samobojem Arbeloy. W międzyczasie  Weidenfelera pokonał Pepe. Robert Lewandowski nie miał zbyt wielu okazji, oddał jeden strzał nad poprzeczką i zaliczył ładną asystę przy pierwszym golu.

Po zmianie stron dużą przewagę miał Real, ale goście bronili się umiejętnie i z poświęceniem. Tuż po przerwie gola Callejona nie uznał sędzia z powodu spalonego. Powtórki nie dają jednoznacznej odpowiedzi czy miał rację. Z upływem czasu rosła przewaga gospodarzy – właściwie cała drużyna BVB stłoczona była przed własnym polem karnym lub w samej szesnastce. Real miał kilka okazji, ale bramkarz Borussii stał na wysokości zadania, aż do ostatniej miunty. Wówczas idealnie z wolnego uderzył Oezil – piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Sprawiedliwy remis 2:2 i nieco zbliżył obie drużyny do 1/8 finału. Ani jedni ani drudzy nie mogą jednak poczuć się zbyt pewnie – rywalizacja w grupie D może zakończyć się po 5. kolejce, a równie dobrze cztery ekipy mogą bić się awans aż do grudnia.

Manchester City – Ajax Amsterdam 2:2 (1:2)

Po 17. minutach kibice na Etihad Stadium najpewniej mieli ochotę opuścić trybuny i udać się do pobliskich pubów leczyć smutki po odpadnięciu drużyny Manchesteru City z Ligi Mistrzów. Ajax po dwóch golach Siema de Jonga prowadził 2:0. Kapitalny gol kontaktowy zdobyty przez Yaya Toure przywrócił gospodarzom nadzieje, a w 74. minucie do wyrównania doprowadził Aguero.

Sytuacja mistrzów Anglii wciąż jest jednak bardzo trudna – by myśleć o czymkolwiek w tej grupie muszą ograć Real w następnym meczu.

A tak karnego domagał się Mario Balotelli:

1352237953581 GIF: Mario Balotellis late penalty shout v Ajax

1352237890122 Amazing GIF! Mario Balotellis rage after late penalty shout turned down v Ajax

Po meczu Roberto Mancini wraz ze swoimi piłkarzami długo  rozmawiali z arbitrem…

PSG – Dinamo Zagrzeb 4:0 (1:0)

PSG pewnie pokonało rywala z Chorwacji i rywalizacja w grupie A wydaje się być rozstrzygnięta. Awansują Francuzi i Porto. Wydarzeniem wieczoru były 4 asysty Zlatana Ibrahimovica, który tym razem postanowił zagrać w piłkę, zamiast ćwiczyć MMA na bramkarzu rywali.

Dynamo Kijów – Porto 0:0

Bezbramkowy remis w zupełności satysfakcjonuje Porto, które jako pierwsza ekipa w tym sezonie zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Dynamo ma jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie PSG, ale najpewniej zadowoli się miejscem w Lidze Europy.

Schalke – Arsenal

Arsenal prowadził już 2:0, po trafieniach Walcotta i Girouda. Schalke otrząsnęło się jeszcze przed przerwą – gola zdobył Huntelaar. Wyrównujący gol Farfana wprawił w osłupienie fanów Arsenalu, którzy przeżywają w tym sezonie ciężkie chwile. Schalke prowadzi w grupie, ale w grze o awans są jeszcze 3 drużyny.

Olympiakos – Montpellier 3:1 (3:1)

Olympiakos wykonał plan – dwukrotnie ograł Montpellier i ma już pewne miejsce w Lidze Europy. Wciąż może powalczyć o więcej – traci tylko 2 punkty do Schalke i 1 do Arsenalu.

Anderlecht – Zenit Petersburg 1:0 (1:0)

Belgowie uratowali swoje szanse na awans wygrywając 1:0. Gola już 17. minucie strzelił człowiek w masce –  Mbokani. Marcin Wasilewski nie zagrał.

Milan – Malaga 1:1 (0:1)

Malaga ma pewny awans. Hiszpanie prowadzili 1:0 do przerwy, a wyrównujący gol Pato nie popsuł ich szampańskich nastrojów. Była to pierwsza stracona bramka przez Malagę w historii występów w LM.