EHF LM: Dwa punkty dla Vive po trudnej przeprawie w Dunkierce

Uros Zorman i Denis Buntić, Vive Targi Kielce

Drużyna Vive Tauron Kielce pokonała na wyjeździe Dunkerque Handball 28:25 w meczu 4. Kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. To czwarte kolejne zwycięstwo mistrzów Polski, odniesione po nadspodziewanie trudnym meczu.

Spotkanie z mistrzem Francji dostarczyło kibicom kieleckiej ekipy niespodziewanie dużo emocji. Przez wiele minut Dunkierka toczyła z Vive Tauron wyrównany bój, który rozstrzygnął się dopiero w ostatnich pięciu minutach. Taki przebieg spotkania przypominał o traumatycznym dla zawodników z Kielc wyjeździe do Dunkierki sprzed niemal roku, gdy przegrali z najsłabszym zespołem w grupie 25:30. Tym razem udało się jednak uniknąć straty punktów i wywieźć cenne dwa punkty z Francji.

WIĘCEJ O MECZU CZYTAJ NA WWW.WSPIERAMYKLUB.PL >>

Nie bez znaczenia dla wyniku konfrontacji była ostra gra Francuzów, którzy spędzili na ławce kar łącznie 12 minut (VTK tylko 2 minuty), a część z tych wykluczeń miała miejsce w kluczowych fragmentach rywalizacji.

Piłkarze ręczni Vive Turon Kielce mają 8 punktów po czterech kolejkach i są liderami grupy D EHF Ligi Mistrzów 2014/15.