Amsterdam niezdobyty, ale szanse na awans zachowane

Liga Europy

Legia Warszawa przegrała z Ajaksem Amsterdam 0:1, ale zachowuje szanse na awans do 1/8 finału Ligi Europy. Wynik 0:1 z pewnością można odrobić w rewanżu. Szkoda tylko, że za tydzień mecz z mistrzami Holandii odbędzie się przy pustych trybunach.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Ajax miał zdecydowaną przewagę i wydawało się, że gol dla podopiecznych Franka de Boera jest tylko kwestią czasu. W końcu w 34. minucie padła bramka, którą fantastycznym strzałem zdobył Arkadiusz Milik. Są jednak momenty, kiedy nie cieszą nas gole Polaków. To był właśnie taki moment. Druga połowa była diametralnie inna. Legioniści grali zdecydowanie lepiej, ale raili koszmarną nieskutecznością. Szczególnie można żałować okazji, którą w 51. minucie zmarnował  Michał Żyro. W pomeczowym studiu mówiono pół żartem, pół serio, że łatwiej było w tej sytuacji strzelić gola, niż przestrzelić. Do końca meczu piłkarze Henninga Berga nie potrafili pokonać doskonale dysponowanego tego dnia Jaspera Cillessena i konfrontacja zakończyła się skromnym zwycięstwem gospodarzy.

Mistrzowie Polski przegrali jednak wynik sprawia, że losy dwumeczu jeszcze nie są przesądzone. Legia musi w rewanżu odrobić zaledwie jednobramkową stratę i z pewnością stać ją na to. Szkoda tylko, że nie będzie mogła liczyć na doping kibiców.