Polacy bez problemu przebrnęli kwalifikacje, obiecujący Murańka

Pięciu Polaków wystartuje w konkursie o mistrzostwo świata na skoczni HS134 w Falun. Środowe kwalifikacje przeszło czterech naszych reprezentantów, a piąty – Kamil Stoch, nie musiał się kwalifikować. Eliminacje wygrał Niemiec Richard Freitag.

W kwalifikacjach najlepszą odległość osiągnął Japończyk Daiki Ito. Skoku na 130 m nie wykończył jednak telemarkiem, dostał słabe noty i został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Wyprzedził go m.in. Klemens Murańka (4. miejsce – 125,5 m). Na podium znaleźli się zaś dwaj Niemcy – RIchard Freitag (129 m) oraz Markus Eisenbichler (128,5 m), a także Japończyk Taku Takeuchi (127,5 m).

Awans bez problemu wywalczyli pozostali Polacy – Piotr Żyła zajął ósme miejsce (122 m), Dawid Kubacki (117 m) był dwudziesty pierwszy, a jedno miejsce niżej sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła (116,5 m). Kamil Stoch, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miał dziś wolne i nie pojawił się na skoczni.

Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata doskonale pokazał się Rune Velta (135 m), bardzo dobrą próbę miał też Stefan Kraft (132 m). Nie wystąpili, oprócz Stocha, także Severin Freund, Noriaki Kasai i Gregor Schlierenzauer.

Czwartkowy konkurs rozpocznie się o 17:00.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz