Erik Lesser wygrał bieg pościgowy na MŚ w Kontiolahti

Niemiec Erik Lesser wygrał bieg pościgowy podczas mistrzostw świata w biathlonie Kontiolahti 2015. Medale wywalczyli też Anton Szipulin i Tarjei Boe.

Już pierwsze strzelanie zachwiało kolejnością ustaloną we wczorajszym sprincie. Dwa pudła zanotował lider Johannes Boe, przez co na prowadzenie wyszedł startujący z czwartej pozycji Simon Fourcade. Na czele, w niewielkich odstępach byli też Erik Lesser, Tarjei Boe, Władimir Iliew i atakujący spoza pierwszej dziesiątki Martin Fourcade.

Drugi pojedynek na strzelnicy wygrał Niemiec Lesser, który uzyskał 7 sekund nad Simonem Fourcadem oraz ok. 10 sekund nad T. Boe i Iliewem. Kolejny zawodnik – Czech Slesingr tracił już 25 sekund. Podobnie było w przypadku Martina Fourcade, który musiał pokonać jedną karną rundę.

Trzecie strzelanie znacząco poprawiło sytuację prowadzącego Lessera. Niemiec jako jedyny z czołówki strzelał bezbłędnie i zwiększył przewagę nad Simonem Fourcade do 23 sekund. Pół minuty tracili zaś Iliew i Tarjei Boe. Ci trzej biathloniści pokonywali po jednym karnym okrążeniu.

Na czwartym strzelaniu Lesser znów był zabójczo skuteczny i właściwie zapewnił sobie tytuł mistrza świata. Na ostatnią rundę wyruszył on 30 sekund przed Tarjei Bo i Rosjaninem Szipulinem. Szansę na medal zachował jeszcze Czech Michael Slesingr, który jechał ok. 7 sekund za wspomnianą dwójką.

Lesser spokojnie dowiózł triumf do końca, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Srebrny medal przypadł Rosjaninowi Szipulinowi, a brąz Norwegowi T. Boe. Ambitny Slesingr był blisko podium, ale ostatecznie przegrał medal o ok. 3 sekundy.

Jedyny startujący Polak – Krzysztof Pływaczyk zajął ostatnie – sześćdziesiąte miejsce.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/