62. Turniej Czterech skoczni – kadry zespołów

W przeddzień kwalifikacji do konkursu w Oberstdorfie PubSport.pl przedstawia kadry zespołów na Turniej Czterech Skoczni 2013/14, którego głównym faworytem jest Kamil Stoch.

POLSKA:

Trener Łukasz Kruczek zdecydował się do Oberstdorfu i Ga-Pa zabrać Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Jana Ziobro, Macieja Kota i Klemensa Murańkę. Najsłabszy z tych zawodników po dwóch konkursach zostanie zmieniony przez Dawida Kubackiego trenującego obecnie w Zakopanem.

AUSTRIA:

Najważniejszą informacją jest obecność poobijanego w Titisee-Neustadt Thomasa Morgensterna. Oprócz niego w TCS wystąpią Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft, Thomas Diethart i Michael Hayboeck.

NIEMCY:

Pierwszą drużynę stanowią Severin Freund, Andreas Wellinger, Marinus Kraus, Karl Geiger, Michael Neumayer, Andreas Wank i Richard Freitag. W grupie narodowej, która wystartuje w niemieckiej części Turnieju jest m.in. Martin Schmitt, obok niego powołanie zyskali Markus Eisenbichler, Jan Mayländer, Maximilian Mechler, Danny Queck oraz Daniel Wenig.

JAPONIA:

Japończycy znów zadziwiają – po świetnych występach 41-letniego Noriakiego Kasai, do kadry na TCS załapał się jeszcze starszy Takanobu Okabe. Pozostałe nominacje nie zaskakują – Japonię reprezentować będą także Taku Takeuchi, Noriaki Kasai, Daiki Ito i Yuta Watase.

NORWEGIA:

Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Ole Marius Ingvaldsen, Rune Velta i Anders Jacobsen tworzą zespół Norwegii na 62. TCS.

FINLANDIA:

Dobre występy Ahonena pozwoliły zwiększyć limit dla Finów do czterech zawodników. W związku z tym w kadrze znaleźli się Janne Ahonen, Anssi Koivuranta, Jarkko Maeaettae oraz Sami Niemi.

Składy pozostałych ekip uzupełnimy, gdy tylko będą one dostępne.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/