A my dalej…

Teoretycznie chwila, w której koszulkę z orzełkiem na piersi zakłada „farbowany lis” Polanski powinna być dla niektórych końcem świata. Byłaby – gdyby zdobył gola, zabłysnął jakimiś nieszablonowym podaniem etc. Nie zrobił tego – co więcej, dotarły do nas dwie ważne informacje. 

Jesteś przeciw naturalizowanym piłkarzom? To się ciesz – Arboleda nie „uwajał” i teraz będzie pauzował parę miesięcy – jego debiut w reprezentacji opóźni się co najmniej do przyszłego roku. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że najpoważniejsze i praktycznie ostatnie sprawdziany przed Euro 2012 czekają na nas tej jesieni, to jest dobrze. Zanim Manuel ogarnie się po przerwie w grze może być dla niego za późno na powołanie. Oby.

Jesteś przeciw naturalizowanym piłkarzom? Ciesz się. Maor Melikson strzelił dwa gole w towarzyskim meczu reprezentacji Izraela i chyba koncepcja powołania gracza Wisły przez Smudę padła definitywnie. Co prawda to tylko mecz towarzyski, więc prawo nie zabrania jeszcze zmiany barw, ale ciężko się spodziewać by Izrael chciał się teraz Meliksona pozbyć.  Nie oglądałem meczu Izraelczyków z Wybrzeżem Kości Słoniowej i nie wiem czy występ Meliksona był olśniewający i urzekający. Bramki strzelił takie, że nazwanie ich „podgolami” byłoby chyba niegłupie. Najpierw „pchnięta” przez niego piłka odbiła się od nogi obrońcy i zmyliła bramkarza, potem wykorzystał jedenastkę. Wykorzystał w identycznie dziwny sposób jak w meczu z Litexem.

Jesteś kibicem kadry? Martw się i miej nadzieję na cud. Z reprezentacją jest kiepsko, niezależnie od tego ilu przygarniętych zawodników w niej gra. Z Polanskim czy bez i tak jesteśmy zespołem przeciętnym, prowadzonym przez trenera, będącego idealnym symbolem polskiego piłkarstwa. Jak ono jest dziwny, zmienny, pełen chaosu i nie ma planu na lepsze jutro. Podsumowanie przygotowań do najważniejszej imprezy stulecia? Dwa wersy:

„a my dalej na farta liczymy,

bo jak jest dobrze, dobrze tylko jest na niby”.

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/