A to moja jedenastka na Euro…

Ten wpis będzie o moim ustawieniu jedenastki na Euro 2012.  Każdy ma inne zdanie w tej sprawie i wszystko dopiero się wyjaśni w lecie przyszłego roku. Każdy ma prawo przypuszczać jak to będzie wyglądać i ja z tego prawa skorzystam. A o to moje przypuszczenia.

Bramkarz – Łukasz Fabiański. Jeden z najlepszych bramkarzy w Anglii. Grał swoje przed kontuzją i nie mam wątpliwości, że po kontuzji będzie numerem 1 w Arsenalu. Pierwszy bramkarz Arsenalu powinien mieć pewne miejsce na Euro.

Rezerwowy Bramkarz – Przemysław Tytoń. Podstawowy bramkarz Rody Kerkrade. Niestety kolejny kontuzjowany, którego czeka paromiesięczna przerwa w grze za sprawą urazu barku. Znakomicie prezentował się przed kontuzją i będzie równym rywalem do bramki w reprezentacji dla Łukasza Fabiańskiego, jednak myślę że będzie „tylko” rezerwowym na Euro.

W moim zestawieniu zabrakło Artura Boruca i Grzegorza Sandomierskiego. Ten pierwszy chyba nie pogodzi się z Franzem Smudą, a ten drugi jest chyba gorszy od podstawowej dwójki bramkarzy.

Prawy Obrońca – Łukasz Piszczek. Bez wątpliwości numer 1 na prawej flance reprezentacji. Jeden z najlepszych obrońców w Niemczech, oraz prawdopodobnie już Mistrz Niemiec. Pokazuje co umie w tym sezonie i mam nadzieję że formę utrzyma do Euro.

Rezerwowy Prawy Obrońca – Marcin Kikut. Pewnie uważacie to posunięcie za zbyt ryzykowne. Ja też tak uważam. Ale w tym momencie nie widzę innego lewego obrońcy do reprezentacji.

Stoper – Arkadiusz Głowacki. Pomijany w reprezentacji, być może z powodu dużej ilości kontuzji. Zasługuje na miejsce w reprezentacji, ale na Euro może nie wystąpić z racji swojego wieku.

Stoper – Grzegorz Wojtkowiak. Zagra w meczu z Podbeskidziem i być może pokaże coś „lepszego” by wygryźć Kikuta. W Lechu gra na lewej obronie a mi pasuje na środek.

Rezerwowy Stoper – Tomasz Jodłowiec. Gra w Polonii Warszawa. Jest dobry, ale formą aktualnie nie zachwyca. W sam raz na rezerwowego, choć przez rok może stać się podstawowym stoperem w Polsce.

Rezerwowy Stoper – Kamil Glik. Gra w Bari, co ważne nieźle się spisuje i gra regularnie. Pomimo że jest to włoskie zaplecze to jednak Włochy i warto zwrócić uwagę na jego grę panie Franciszku.

Lewy obrońca – Sebastian Boenisch. Na razie ma kontuzję, która go trapi.  Ale Polak jeśli będzie w dobrej formie może na Euro dużo zdziałać.

Rezerwowy lewy obrońca – Piotr Brożek. Były Wiślak grający regularnie w Tranzbosporze razem ze swoim bratem, jest ewentualnym zastępcą Boenischa na prawej obronie. Przez czas leczenia Sebastiana Piotrek może jego miejsce zająć.

Defensywny pomocnik – Rafał Murawski. Jego nie najlepsza forma, może być przejściowa. Najlepiej gdyby odbudował poprzednią znakomitą formę. Murowany defensor w reprezentacji. Powrót do Lecha może być kluczowym transferem w karierze, bo w Rubinie mógł się zmarnować, na szczęście nie zrobił tego.

Rezerwowy defensywny pomocnik – Dariusz Dudka. Gra w Auxerre dość dobrze. Lewa flanka to chyba jego pozycja ale ja postanowiłem postawić go w zastępstwie Murawskiego na defensywnej pomocy.

Ofensywny pomocnik – Ludovic Obraniak. Gra w Lille dobrze podobnie jak w reprezentacji. To jego gol dobił WKS. Stałe fragmenty gry to jego specjalność, choć nie zawsze się udaje je dobrze wykonać. Murowany zawodnik na Euro.

Rezerwowy Ofensywny Pomocnik – Adrian Mierzejewski. Gracz Polonii Warszawa prezentuje się najlepiej spośród zawodników swojego klubu. Jego forma nie jest przejściowa, choć zdarzają mu się słabsze mecze, dlatego „tylko” na rezerwie.

Lewy skrzydłowy pomocnik – Sławomir Peszko. Były zawodnik Lecha gra dobrze w Koeln i zasługuje na występ na Euro. Pogodzenie ze Smudą było dobrym rozwiązaniem na przyszłość, za jego śladem mógłby pójść także Artur Boruc i wykazać trochę skruchy, ale Siedlczanin jest zawodnikiem znanym z kontrowersji i pogodzenie z Franzem jest tak prawdopodobne jak wygranie przez San Marino Mistrzostw Świata.

Rezerwowy lewy skrzydłowy pomocnik – Kamil Grosicki. Popularny Grosik gra sezon życia, najpierw w Jagielonii a teraz w Sivassporze, strzela jak na zawołanie i też asystuje. Dla mnie „tylko” rezerwa ale jak tak pogra jeszcze parę miesięcy to zamieni się z Peszko w moim zestawieniu.

Prawy skrzydłowy pomocnik – Jakub Błaszczykowski. Nie gra swojego sezonu życia. W Borusii wchodzi na zmiany, a jeszcze rok temu mówiono o jego przeprowadzce do Liverpoolu. Może lepiej że został bo chociaż będzie Mistrzem Niemiec razem z Łukaszem Piszczkiem i Robertem Lewandowskim. Formę ma nie najlepszą ale może na Euro ją poprawi.

Rezerwowy prawy skrzydłowy pomocnik – ——–. To miejsce jest wolne gdyż nie widzę żadnego kandydata na to miejsce. Pierwsza moja myśl to była Tomasz Cywka. Jednak ta myśl przyszła tak szybko jak odeszła. Nie oglądałem gry tego zawodnika, więc się nie wypowiadam w tej kwestii.

Napastnik – Robert Lewandowski. Lewy to pierwsza myśl na atak. Może w Borusii nie zachwyca, ale poszczególne mecze ma dobre. Z Norwegią gol na wagę zwycięstwa i tak też może być na Euro. Może poprowadzić naszą reprezentację do zwycięstwa i zaskoczyć przeciwnika.

Napastnik – Ireneusz Jeleń. Powoli wraca do formy, ale kontuzje strasznie psują mu karierę. Rok temu w swoim najlepszym sezonie grał regularnie. W tym więcej czasu spędza u rehabilitanta niż na boisku. Smuda go uraził mówiąc że nie będzie czekał aż się wyleczy. Irek może mu przebaczy i na Euro się wychoruje. Taki jest mój scenariusz. Jednak życie pisze własne scenariusze i wszystko się okaże w czerwcu 2012 roku.

Rezerwowy napastnik – Paweł Brożek. Gra w jednym z najlepszych Tureckich klubów i warto dać mu szansę  na pokazanie umiejętności w następnym meczu. Na Euro w rezerwie.

Rezerwowy napastnik – Michał Kucharczyk. Młody Legionista gra w miarę dobrze, a do Euro jeszcze ponad rok, więc może podniesie swoje umiejętności na wyższy poziom. W meczu Pucharu Polski strzelił gola Lechii w 88 minucie, więc potrafi poprowadzić klub do zwycięstwa i nie dać się presji. Euro 2012 na rezerwie ale już 2016 może być jego przełomem do podstawowej jedenastki, jeśli nie zagra w niej wcześniej np. na MŚ.

Jest to jedenastka na ten czas a nie na rok 2012 więc wszystko jeszcze się może zmienić.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI