Afera w ENEA Ekstralidze

W pierwszym meczu o tytuł mistrza polski Stal Gorzów pokonała Azoty Tauron Tarnów 47:42. Tarnowanie chcą jednak zmiany wyniku. Dlaczego?

Według Azotów Tauron z ostatniego biegu powinien być wykluczony Niels Kristian Iversen, bowiem przekroczył linię oddzielającą tor od boiska. Jednak sędzia nie dopatrzył się niczego niezgodnego z regulaminem. Stal Gorzów wygrała ostatni bieg stosunkiem 5:1, ale gdyby Duńczyk zostałby wykluczony byłby remis i spotkanie wygrałaby drużyna z Tarnowa 45:44.

„Będziemy się odwoływać. Mamy wiele zdjęć i zapisów z kamer. Jednak nie mamy pretensji do sędziego, zawodnicy jechali wówczas w kontakcie”, powiedział Marek Cieślak, trener Azotów Tauron Tarnów.

Sędzia zatwierdził wynik tego spotkania, dlatego odwołanie w tej sprawie może nic nie dać. O złoto Tarnowianie będą musieli powalczyć w niedzielnym spotkaniu przed własną publicznością.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Patryk Gęsicki
Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.