Agnieszka Radwańska poza turniejem w Pekinie

Agnieszka Radwańska

Po porażce 4:6 2:6 z Chinką Na Li Agnieszka Radwańska pożegnała się z turniejem WTA w Pekinie, który wygrała przed rokiem. Tym razem Polka zakończyła udział już w ćwierćfinale.

Pierwszy set był w miarę wyrównany, Chinka przełamała Radwańską w siódmym gemie i wyszła na prowadzenie 4:3. Chwilę potem była okazja na break’a powrotnego – Isia miała trzy szanse, ale nie zdołała wygrać gema serwisowego rywalki prowadząc już 40:0. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 6:4.

W drugim secie Polka nie podjęła walki i od początku miała problemy z wygrywaniem własnego podania. Co prawda udało jej się to przy  swoich dwóch pierwszych podaniach, ale były to punkty zdobyte z dużym wysiłkiem. Od stanu 2:2 Na Li wygrała kolejne cztery gemy i pewnie awansowała do półfinału. Zmierzy się w nim z Marią Szarapową.

Turniej w Pekinie jest ostatnim „wielkim” w tegorocznym kalendarzu WTA. W najbliższych tygodnia odbędzie się jeszcze kilka imprez mniejszej rangi, a pod koniec października tenisistki czekają zwody WTA Chapionships w Stambule, z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek sezonu. Na sto procent weźmie w nim udział Agnieszka Radwańska, która ma już kwalifikację.