Agnieszka Radwańska w półfinale Australian Open!

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska awansowała pierwszy raz w karierze do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka w ćwierćfinale wygrała z Wiktorią Azarenką.

Mecz rozstrzygnął się w trzech setach. Polka, która do tej pory wygrała z Azarenką tylko 3 razy w 15 spotkaniach tym razem kompletnie zdominowała początek pojedynku – wygrała pierwsze pięć gemów i pierwszą partię 6:1.

W drugim secie widowisko było bardziej wyrównane, a broniąca trofeum Azarenka wygrała 7:5 doprowadzając do decydującej odsłony. Tam krakowianka była już bezlitosna – zwyciężyła do zera i zapewniła sobie historyczne osiągnięcie.

W walce o finał rywalką Agnieszki będzie reprezentantka Słowacji Dominika Cibulkova. Zawodniczka ta wygrała w środę z Simoną Halep, a wcześniej poradziła sobie m.in. z Marią Szarapową. Drugą parę tworzą Chinka Na Li (4) i Eugenie Bouchard (30) z Kanady.