Almagro wyeliminował Janowicza

W meczu III rundy Australian Open Nicolas Almagro (10) pokonał Jerzego Janowicza (24) 7:6 7:6 6:1.

W pierwszym secie obaj tenisiści zaprezentowali wyborną dyspozycję serwisową. Właściwie przez moment nie było zagrożenia przełamaniem, a gemy trwały maksymalnie po 2 minuty. Większość z nich kończyła się wygraną serwującego gracza do zera bądź do 15. Swojego piątego gema serwisowego Polak wygrał zaliczając cztery asy. Problem pojawił się dopiero przy 6:5 dla Almagro. Hiszpan prowadził już 0:40 i miał 3 piłki setowe. Na szczęście z pomocą Janowiczowi znów przyszedł serwis. W Tie breaku nie było już jednak tak kolorowo – rywal zwyciężył 7:3 i objął prowadzenie w meczu.

Niemal identyczny przebieg miała druga odsłona. Obaj tenisiści szli łeb w łeb, przez całego seta nie było ani jednego break pointu. Przy prowadzeniu 6:5 Janowicz skorzystał z pomocy medycznej, gdyż przypomniała o sobie jego kontuzjowana dłoń. To jakby nieco wybiło z rytmu serwisowego jego przeciwnika. Polak prowadził już 0:30, ale niestety nie zdołał wygrać gema i seta. W tie-breaku znów lepszy okazał się Almagro, tym razem wygrywając do 4.

Trzecia partia była już tylko formalnością ze strony Hiszpana. Polakowi wyraźnie przeszkadzała boląca dłoń, przez co ciężko było mu się skoncentrować na grze do jakiej nas przyzwyczaił. Almagro już w czwartym gemie przełamał Jerzyka, powtórzył to także w szóstym i pewnie wygrał seta 6:1.