Alojzy Świderek zwolniony. Kto zajmie jego miejsce?

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek został wczoraj zwolniony ze stanowiska. Alojzy Świderek z siatkarkami pracował od lipca 2011 roku.

„Za chwilę zostanie wydane oświadczenie w tej sprawie, umówiliśmy się, że do czasu publikacji nie będziemy komentować sprawy”, powiedział Andrzej Lemek, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej w wywiadzie dla sport.pl.

Alojzy Świderek objął kadrę siatkarek po Jerzym Matlaku w lipcu 2011 roku. Pod jego wodzą Polki wygrały 16 z 27 spotkań. Wyniki nie przełożyły się niestety na sukcesy. Podczas ubiegłego sezonu reprezentacja Polski siatkarek nie wywalczyła kwalifikacji olimpijskiej w Londynie oraz nie zdołała awansować do turnieju finałowego World Grand Prix, przegrywając w finale turnieju eliminacyjnego 0:3 z Turczynkami. Według nieoficjalnych źródeł serwisu siatka.org, Polski Związek Piłki Siatkowej planuje podpisać kontrakt z jednym z włoskich szkoleniowców.

Alojzy Świderek jako asystent Andrzeja Niemczyka w 2003 roku zdobył z siatkarkami mistrzostwo Europy. W 2006 roku, kiedy był już asystentem Raula Lozano, polscy siatkarze wywalczyli srebrny medal mistrzostw świata. Całą sytuację na łamach sport.pl skomentował znany dziennikarz Przemysław Iwańczyk.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Patryk Gęsicki
Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.