Amerykanie silniejsi od Polaków, Atlas Arena uciszona

Reprezentacja USA pokonała Polskę 3:1 w pierwszym meczu drugiej fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata. W Atlas Arenie w Łodzi Amerykanie przewyższyli Polaków przede wszystkim skutecznością w ataku i dobrym wykończeniem licznych kontrataków.

Każdy z czterech rozegranych tego wieczora setów był długi i generalnie wyrównany. W decydujących momentach widać było jednak, że to Amerykanie są minimalnie lepsi w najważniejszych elementach siatkarskiego rzemiosła.

W pierwszej partii Amerykanie dość szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (nawet 19:15), ale Polacy zdołali doprowadzić do gry na przewagi. Niestety jeden prosty błąd przy stanie 27:28 zdecydował o porażce.

W drugim secie walka też była dość wyrównana, ale nasi reprezentanci nie mogli właściwie zapunktować przy własnej zagrywce. Przez niemal całą partię różnica wynosiła od 1 do 3 punktów i właśnie przy takiej różnicy set zakończył się (22:25).

W trzeciej odsłonie udało się przedłużyć to spotkanie. choć potrzeba było do tego kolejnej gry na przewagi. Ostatecznie do 25 wygrali jednak Polacy.

Niestety w czwartej części meczu Amerykanie długo nie mogli odskoczyć. Stało się to dopiero przy stanie 19:20, gdy Anderson skończył kolejną kontrę. Poniesionych w ten sposób strat nie udało się już odrobić i rozgrywka skończyła się wynikiem 23:25.

Polacy po czterech meczach grupy E mają 9 punktów i są wiceliderami. Amerykanie z 7 "oczkami" na koncie zajmują czwarte miejsce.

TERMINARZE I TABELE GRUP MŚ >>

Stefan Antiga tak skomentował to spotkanie w wywiadzie dla Polsat Volleyball:

Pierwsza porażka, chociaż byliśmy bardzo blisko. Rywale byli trochę lepsi od nas w przyjęciu. Wiedzieliśmy, że będzie trudno grać blokiem. Ta hala nie jest łatwa, zwłaszcza do serwowania, myślę, że mogliśmy w niektórych momentach badziej ryzykować. Bardzo dobry mecz zagrał Winiarski, szczególnie przy tych "wysokich" piłkach. Jutro czeka nas bardzo ważny mecz, jeśli wygramy za trzy punkty, będzie dobrze.