Angielskie transfery

No i mamy za sobą okno transferowe w krajach zachodnich. Mam tu na myśli Niemcy , Włochy , Hiszpanię , Anglię etc. Jak na zimowe okno to kluby wydawały naprawdę sporo kasy na różnych piłkarzy . Było to ciekawe okienko , może nawet ciekawsze od letniego.  Podczas ostatniego dnia okna też nie zabrakło emocji : palenie koszulek Fernando Torresa , zepsucie się faksu i opóźnione wysłanie kontraktu w sprawie  transferu Chupo-Motinga etc. W tym artykule zajmę się jednak tylko transferami na rynku Angielskim.

Anglia

Tu było jak zwykle ciekawie. Pieniędzy na jedno poważne wzmocnienie nie szczędzili Arabscy Szejkowie , którzy na Edina Dżeko wydali około 30 mln.  Poza tym przenosiny Darrena Benta do Aston Villi za grube 18 mln. Najciekawiej było jednak w ostatnim dniu okienka transferowego. To wtedy na ostatni guzik zostały dopięte transfery Luisa Suareza z Ajaxu do Liverpoolu(za około 23 mln) i Davida Luiza z Benfiki do Chelsea (za około 21 mln). Groszem sypnął również Abramowicz , który na Torresa z LFC wydał aż 50 mln. Suma to na pewno spora , ale weźmy pod uwagę to , że w ostatnich okienkach Abramowicz oszczędzał i nie brał wielkich gwiazd za  wielką kasę. Wiemy co po  tej wieści zrobili kibice Liverpoolu , którzy późnym wieczorem przyszli na Anfield i zaczęli palić koszulki z  nazwiskiem Torresa. Warto się zastanowić , dlaczego nie robili tego przy transferach Mascherano czy Alonso , którzy przecież tez byli dla ekipy z Anfield bardzo ważnymi postaciami. Odpowiedź jest prosta , oni nie zarzekali się tak jak Torres , że Liverpool kochają nad życie. Myśląc nawet logicznie , Torres , który jest piłkarzem bardzo ambitnym i rozpoznawalnym z pozytywnych względów nie mógłby długo siedzieć w średniaku Ligi Angielskiej. Owszem , jak tu przychodził  sytuacja LFC była znacznie lepsza , ale jeszcze nie tak dawno (gdy Liverpool grał już słabo) puszczał teksty , że LFC kocha i nie ma zamiaru nigdzie odchodzić.

Liverpool jakoś zareagować musiał i zaczął szukać napastnika.  Znalazł Carrolla  ,  22-letniego jednokrotnego reprezentanta Anglii. W tym sezonie strzelił na razie 11 bramek. Jednak wydawać by się mogło , że to jest spore ryzyko. Wydać 35 mln funtów za grajka dla którego to takie pierwsze poważne pół roku w Premier League.  Jednak weźmy pod uwagę , że transfer Carrolla może okazać się bardzo dobrym trafem , ponieważ po pierwsze 1)-Torres jest bardzo kontuzjogennym zawodnikiem , w odróżnieniu od Andyego. Po drugie i ostatnie 2)-Jeśli by porównać oba transfery to i tak Liverpool jest 15 mln funtów na plusie.

Angielskie kluby podczas tego okna wydały łącznie aż 200 mln funtów na transfery. To bardzo dużo , a zwłaszcza jeśli by porównać to z poprzednim styczniowym okienkiem , gdzie ta suma była mniejsza. Zwykle to zimą wydaje się mniej. Jednak jest chyba logiczne wytłumaczenia tych kwot. Otóż , UEFA chce wprowadzić niedługo tzw. Finansowe Fair Play. Ale czy to coś zmieni???  Miejmy nadzieję , że nie 🙂


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl