AO2015: Janowicz pokonał Japończyka i jest w II rundzie

Jerzy Janowicz wygrał w czterech setach z Japończykiem Hirokim Moriyą i awansował do drugiej rundy Australian Open 2015.

Pierwszy set był wyrównany i po blisko godzinie walki trzeba było tie-breaka do wyłonienia zwycięscy. Okazał sie nim Polak, notowany w światowym rankingu o ponad 100 miejsc wyżej od swojego rywala. Janowicz triufmował do 5. 

Drugi set potoczył się po myśli Japończyka. Już w początkowej fazie przełamał on serwis łodzianina, potem dołożył drugiego breaka i spokojnie zwyciężył 6:2. 

Trzecia odsłona to rewanż w wykonaniu Jerzego. Tym razem to on dokonał szybkiego przełamania, po czym dowiózł do końca wygraną 6:3. 

W czwartej partii pierwsze przełamanie było autorstwa Moriyi i dawało mu prowadzenie 3:1. Zaraz po nim nastąpił jednak re-break ze strony Polaka i zabawę można było zaczynać praktycznie od nowa. Kluczowy moment nastąpił w jedenastym gemie. Janowicz wykorzystał break-pointa i wyszedł wtedy na prowadzenie 6:5, które chwilę potem podwyższył do 7:5 i zakończył spotkanie. 

W trzeciej rundzie rywalem Janowicza będzie któryś z Francuzów – Pouille bądź Monfils.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/