AO2015: Janowicz pokonał Japończyka i jest w II rundzie

Jerzy Janowicz wygrał w czterech setach z Japończykiem Hirokim Moriyą i awansował do drugiej rundy Australian Open 2015.

Pierwszy set był wyrównany i po blisko godzinie walki trzeba było tie-breaka do wyłonienia zwycięscy. Okazał sie nim Polak, notowany w światowym rankingu o ponad 100 miejsc wyżej od swojego rywala. Janowicz triufmował do 5.

Drugi set potoczył się po myśli Japończyka. Już w początkowej fazie przełamał on serwis łodzianina, potem dołożył drugiego breaka i spokojnie zwyciężył 6:2.

Trzecia odsłona to rewanż w wykonaniu Jerzego. Tym razem to on dokonał szybkiego przełamania, po czym dowiózł do końca wygraną 6:3.

W czwartej partii pierwsze przełamanie było autorstwa Moriyi i dawało mu prowadzenie 3:1. Zaraz po nim nastąpił jednak re-break ze strony Polaka i zabawę można było zaczynać praktycznie od nowa. Kluczowy moment nastąpił w jedenastym gemie. Janowicz wykorzystał break-pointa i wyszedł wtedy na prowadzenie 6:5, które chwilę potem podwyższył do 7:5 i zakończył spotkanie.

W trzeciej rundzie rywalem Janowicza będzie któryś z Francuzów – Pouille bądź Monfils.