Argentyna zaczęła mistrzostwa od wygranej, kłopoty Chorwacji i Turcji

Argentyna wygrała w meczu pierwszej kolejki grupy B koszykarskich mistrzostw świata z Portoryko 98:75. Turniej odbywa się w Hiszpanii.

Byli mistrzowie olimpijscy szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę i wydawało się, że z minuty na minutę będą odjeżdżać ekipie Portoryko. Po pierwszej kwarcie Argentyńczycy prowadzili 27:19. Po wznowieniu gry siadła im skuteczność i przez około siedem minut nie mogli złapać własnego rytmu. W tym czasie rywale zniwelowali różnicę nawet do czterech punktów. Ostatecznie do przerwy Argentyna prowadziła jednak 45:38, przegrywając drugą kwartę tylko jednym punktem.  Najskuteczniejszym koszykarzem pierwszej połowy był Selem Safar – autor 12 punktów. W ekipie Portoryko najlepiej punktował Jose Barea – 10 pkt.

W drugiej połowie na parkiecie istniała już tylko drużyna z Ameryki Południowej. Argentyńczycy z minuty na minutę zwiększali różnicę punktową i ostatecznie zwyciężyli 98:75.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Luis Scola – 20, wśród pokonanych brylował Barea – 24 "oczka"

We wcześniejszym meczu grupy B Chorwacja miała niespodziewane problemy z drużyną Filipin, którą pokonała 81:78 dopiero po dogrywce. W innych spotkaniach rozegranych w sobotnie popołudnie na hiszpańskim mundialu Egipt przegrał z Serbią 64:85 (grupa A), Ukraina wygrała z Dominikaną 72:62, Nowa Zelandia przegrała z Turcją 73:76 (grupa C), Australia przegrała ze Słowenią 80:90, a Angola pokonała 80:69 Koreę Południową (grupa D).