Skrze nie straszne piekło Izmiru

W pierwszym meczu fazy play offs siatkarskiej Ligi Mistrzów Skra Bełchatów pokonała Arkas Izmir 3:1 i zbliżyła się do awansu do ćwierćfinału.

Wicemistrzowie Polski wygrali pierwszą odsłonę 25;22, prowadząc przez cała partię. Zwycięstwo mogło, a nawet powinno być bardziej okazałe, ale drużyna z Bełchatowa roztrwoniła przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 5 punktów. Gdy gospodarze zbliżyli się na 20:21, zrobiło się nieco niebezpiecznie, ale ostatecznie to Polacy zaliczyli tego seta na swoją korzyść. Niezłą skuteczność w tym fragmencie gry pokazał w barwach Skry Aleskandar Atanasijević.

Drugą partię lepiej rozpoczął Arkas, który na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:5. Chwilę po powrocie do gry Subasi dwukrotnie nadział się jednak na blok bełchatowian i zabawa rozpoczęła się od nowa. Przy prowadzeniu gości 12:11 na zagrywce pojawił się Atanasijević i dał sygnał do ataku – polska drużyna zdobyła przy jego serwisie 2 punkty i osiągnęła dwupunktowe prowadzenie. W czasie drugiej przerwy technicznej drużyna Jacka Nawrockiego wygrywała już 16:13. Zaliczka była jednak niewystarczająca, by spokojnie zakończyć rozgrywkę. Głównie dzięki fantastycznym serwisom Libermana Agameza, gospodarze wyszli na prowadzenie 19:17. Jak się okazało, był to kluczowy moment seta, którego Arkas wygrał 25:23.

Pierwsza część trzeciej odsłony tej konfrontacji była dość wyrównana. Najpierw przewagę miała Skra, ale z czasem wszystko się wyrównało. Im bliżej było jednak końca, tym z większym rozmachem grali bełchatowianie. Momentalnie „odjechali” oni swoim rywalom na kilka punktów i pewnie podwyższyli wynik na 2:1, zwyciężając 25:20.

Taki przebieg boiskowych wydarzeń kompletnie podłamał siatkarzy Arkasu, którzy bez walki oddali ostatnią partię, czyniąc śmiesznym  transparent wywieszony przez swoich kibiców „witamy w piekle”. Ani zwodnicy, ani fani tureckiej ekipy nie urządzili dziś bełchatowianom żadnego piekła. Przeciwnie – byli gościnni i uczynni. Skra wygrała czwartego seta 25:13 i zyskała przysłowiowe „drugie życie”. Dzięki tej wygranej, nawet porażka w rewanżu, pozwoli jej zachować szanse awansu przez tzw. „złotego seta”.

25 punktów dla triumfatorów zdobył Serb Atanasijević.

Arkas Izmir – PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 13:25)

***

Liga Mistrzów siatkarzy >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!