Artur Waś wygrał bieg na 500 m podczas zawodów PŚ w Berlinie!

Polski panczenista Artur Waś z czasem 35.01 wygrał w Berlinie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Drugie miejsce przypadło Kanadyjczykowi Dubreuilowi, a trzeci był Holender Mulder.

Występ Artura Wasia w Berlinie dostarczył ogromnych emocji. Polak startował po raz pierwszy w sezonie – ze względów taktycznych odpuścił pierwsze cztery starty w Azji. Spowodowało to, że w silniejszej grupie A, wystąpił tylko na zasadzie dzikiej karty. Odpłacił się za nią doskonale, notując fenomenalny czas jadąc już w pierwszej parze. Kolejne duety nie były w stanie zbliżyć się do wyniku biało-czerwonego i ten mógł świętować pierwszy w karierze triumf. 

Druga lokata przypadła Kanadyjczykowi Dubreuilowi (strata 0,08 s), a trzecie Holendrowi Mulderowi (+ 0,11 s). W ostatniej parze upadek zaliczył lider Pucharu Świata – Rosjanin Kuliżnikow.

PŚ W ŁYŻWIASTWIE SZYBKIM >>

/fot. Wikipedia/

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz