Artur Waś wygrał bieg na 500 m podczas zawodów PŚ w Berlinie!

Polski panczenista Artur Waś z czasem 35.01 wygrał w Berlinie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Drugie miejsce przypadło Kanadyjczykowi Dubreuilowi, a trzeci był Holender Mulder.

Występ Artura Wasia w Berlinie dostarczył ogromnych emocji. Polak startował po raz pierwszy w sezonie – ze względów taktycznych odpuścił pierwsze cztery starty w Azji. Spowodowało to, że w silniejszej grupie A, wystąpił tylko na zasadzie dzikiej karty. Odpłacił się za nią doskonale, notując fenomenalny czas jadąc już w pierwszej parze. Kolejne duety nie były w stanie zbliżyć się do wyniku biało-czerwonego i ten mógł świętować pierwszy w karierze triumf. 

Druga lokata przypadła Kanadyjczykowi Dubreuilowi (strata 0,08 s), a trzecie Holendrowi Mulderowi (+ 0,11 s). W ostatniej parze upadek zaliczył lider Pucharu Świata – Rosjanin Kuliżnikow.

PŚ W ŁYŻWIASTWIE SZYBKIM >>

/fot. Wikipedia/


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/