Kowalczyk wygrała sprint w Asiago. Wysokie miejsce Macieja Staręgi

Justyna Kowalczyk wygrała sprint techniką klasyczną we Włoskim Asiago. W rywalizacji mężczyzn na dziewiątym miejscu był Maciej Staręga. To życiowy sukces polskiego biegacza.

W porannych kwalifikacjach Kowalczyk zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Słowence Katji Visnar. Na podium załapała się jeszcze Niemka Denise Herrmann. Niestety nie zdołały się zakwalifikować Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak.

Kowalczyk pobiegła w czwartym ćwierćfinale i wygrała go dość zdecydowanie, wyprzedzając doświadczoną Aino-Kaisę Saarinen z Finlandii. Obie panie zagwarantowały sobie udział w półfinale. Oprócz nich w finałowej dwunastce znalazły się: Denise Herrmann, Ingvild Oestberg, Kari Vikhagen Gjeitnes, Larien Van Der Graaff, Maiken Caspersen Falla, Katja Visnar, Britta Johansson Norgren, Anne Kylloenen oraz jako lucky loserki – Ida Sargent i Mona-Lisa Malvalehto. Odpadła natomiast Kikkan Randall – liderka klasyfikacji PŚ w sprincie.

Kowalczyk nie miała też problemu z wygraniem rywalizacji w 1/2 finału. Polka wyprzedziła Gjeitnes oraz Herrmann. Oprócz nich awansowały także Falla, Kylloenen oraz Johansson Norgren.

Justyna mocno rozpoczęła rywalizację finałową, a kroku dotrzymywała jej jedynie Norweżka Falla. Z biegiem czasu wzrosła także jej strata. Ostatecznie Kowalczyk pokonała wszystkie rywalki, wygrywając kolejne zawody w tym sezonie stylem klasycznym. Drugie miejsce przypadło Fince Kylloenen, a trzecia była wspomniana Falla.

Kowalczyk awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i została liderką klasyfikacji sprinterskiej.

Oficjalne wyniki (PDF) >>

***

Wśród mężczyzn do półfinału przeszedł Maciej Staręga. Polak był ósmy w kwalifikacjach, a w piątym ćwierćfinale po świetnym finiszu ograł utytułowanego Norwega Ericka Brandsdala. Niestety w półfinale zabrakło mu już sił – ukończył swój bieg na piątym miejscu i ostatecznie został sklasyfikowany na 9. lokacie. Triumfował Rosjanin Nikita Kriukow.

***

Klasyfikacje PŚ w biegach narciarskich 2013/14 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/