ATP Barcelona 2014: Melzer pierwszym przeciwnikiem Janowicza

W środę ok. 15:30 Jerzy Janowicz (7) zagra w drugiej rundzie turnieju ATP w Barcelonie z Jurgenem Melzerem. Dla Polaka będzie to pierwszy występ w tej edycji zawodów, w pierwszej rundzie mał bowiem wolny los.

W przeciwieństwie do Janowicza, 33-letni Austriak ma już w nogach jeden długi bój stoczony na ziemnym korcie w stolicy Katalonii. W pierwszej rundzie w trzech setach wygrał on z Kazachem Michaiłem Kukuszkinem 7:6 3:6 6:3. 

Będzie to drugie w historii starcie tych dwóch tenisistów. Poprzednie miało miejsce podczas Wimbledonu 2013 i powinno być doskonale pamiętane przez polskich kibiców. Tamten pięciosetowy mecz w 1/8 finału otworzył Janowiczowi drogę do największego jak do tej pory sukcesu w karierze – półfinału londyńskiego szlema. 

Jurgen Melzer jest obecnie klasyfikowany na 73 miejscu w rankingu ATP. Dla przypomnienia – Polak jest 21. 

Turniej w Barcelonie należy to kategorii ATP500 i mimo że nie jest w gronie najbardziej prestiżowych imprez cyklu, zgromadził na starcie kilku uznanych tenisistów. Najwyżej rozstawiony jest Rafael Nadal, z którym Janowicz może zmierzyć się w ewentualnym półfinale. W Katalonii grają też m.in .David Ferrer, Kei Nishikori, Fabio Fognini, Tommy Robredo czy Nicolas Almagro. W pierwszej rundzie swoje mecze przegrali niestety pozostali Polacy – Michał Przysiężny i Łukasz Kubot. 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz