ATP Madryt: Berdych lepszy od Janowicza

W meczu 2. rundy turnieju ATP w Madrycie Jerzy Janowicz przegrał z Thomasem Berdychem 7:6 3:6 2:6.

Polski tenisista zasygnalizował niezłą dyspozycję w niedzielę kiedy to pokonał Sama Querreya w dwóch setach. Klasę Janowicz potwierdził w pierwszym secie starcia z Berdychem (nr 6 na liście ATP), podczas którego nie ustępował Czechowi nawet na krok, odrobił stratę przełamania i doprowadził do tie-breaka. Decydującego gema wygrał zaś 7:3.

Nieco gorzej poszło mu w partii nr 2. Berdych szybko zyskał przewagę jednego przełamania i zapisał tę część meczu na swoją korzyść – wynik końcowy to 6:3.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od okresu bardzo wyrównanej gry – obaj rywale konsekwentnie wygrywali własne podanie do stanu 3:2 dla Czecha. Wówczas to Janowicz dał się przełamać i przegrywał 2:4. To wydarzenie podłamało łodzianina, który okazał się słabszy we wszystkich kolejnych gemach i odpadł z turnieju po porażce 7:6 3:6 2:6.