ATP Marsylia: Berdych za mocny dla Janowicza

Jerzy Janowicz odpadł w ćwierćfinale turnieju ATP w Marsylii. Polski tenisista uległ Tomasowi Berdychowi 3:6 7:6 3:6.

Przełomowym momentem pierwszego seta był piąty gem. Do stanu 2:2 obaj tenisiści konsekwentnie wygrywali własne podanie, choć obiektywnie trzeba przyznać, że już wtedy Janowicz popełnił trochę prostych błędów. Berdych, przy trzeciej próbie, przełamał Polaka, który nadzwyczaj często mylił się uderzeniami forehandowymi. Prowadząc 5:2 Czech miał pierwszą piłkę setową, ale Janowicz, tym razem, zdołał utrzymać własne podanie. W następnym gemie serwisowym rywala, podjął walkę i próbował odrobić stratę, ale nie dał rady i przegrał pierwszego seta 3:6.

W drugiej odsłonie Janowicz wszedł na wyższy poziom koncentracji i wyeliminował ze swojej gry niepotrzebne pomyłki. Łodzianin jak oka w głowie pilnował swojego serwisu, wielokrotnie nie dając przeciwnikowi szans na odebranie piłki. Poprawa dyspozycji przyniosła skutek, w postaci remisu 6:6 i tie-breaka, w którym Czech został wręcz zmasakrowany. Nasz tenisista wygrał decydującego gema do zera, raz po raz popisując się pięknymi zagraniami.

Trzecia partia, niestety przebiegała niemal identycznie jak pierwsza. Do rezultatu 4:3 (bez przełamań) wszystko wydawało się być w porządku. Wtedy Berdych przełamał Janowicza, co było gwoździem do tenisowej „trumny” Polaka. Czeski tenisista prowadził 5:3 i miał do dyspozycji, niezawodny tego dnia, serwis. Szósty tenisista rankingu ATP nie zmarnował tej okazji i awansował do półfinału.