ATP Marsylia: Janowicz ograł Rosola

Jerzy Janowicz pokonał Lukasa Rosola w pierwszej rundzie turnieju ATP w Marsylii. Polski tenisista w kolejnym pojedynku zmierzy się z Julienem Benneteau lub Lucasem Poullie.

Pierwszy set padł łupem Janowicza już po 24 minutach gry. Rosol kompletnie nie potrafił przeciwstawić się Polakowi, który i tak nie grał swojego najlepszego tenisa. Już w pierwszym gemie, Czech dał się przełamać Janowiczowi. Potem nie był w stanie odrobić tych strat, co więcej – jeszcze raz oddał rywalowi własny serwis. Wynik 1. seta: 6:2 dla łodzianina.

Niemal identycznie rozpoczęła się druga odsłona – Janowicz do zera wygrał otwierającego gema, przy podaniu przeciwnika. W następnej rozgrywce Rosol prowadził już 0:30 i mógł mieć nadzieję na przełamanie powrotne. Na szczęście, Janowicz przypomniał sobie o dobrym serwowaniu i czwartym tego dnia asem, wrócił do gry, a po chwili podwyższył wynik na 2:0. Do końca gra toczyła się już „gem za gem” i była bardziej wyrównana. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 6:2 6:4.

W całym spotkaniu Polak zaserwował 9 asów.