ATP Paryż: Porażka Janowicza

W finale turnieju ATP w Paryżu Jerzy Janowicz przegrał z Davidem Ferrerem 4:6 3:6.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg, ale ostatecznie padł łupem doświadczonego Hiszpana. Debiutujący w finale turnieju ATP Jerzy Janowicz grał nieźle, ale dał się przełamać w najgorszym momencie. Przy stanie 5:4 dla Ferrera Polak popełnił podwójny błąd serwisowy i przegrał seta 4:6.

Nadzieje polskich kibiców wróciły na początku drugiej partii. Janowicz przełamał rywala na 2:1, niestety wtedy zmęczenie długim i wyczerpującym turniejem dało znać o sobie. Łodzianin grał w Paryżu 9. mecz i nie miał już tyle argumentów w decydującej rozgrywce. Prowadząc 2:1 przegrał 3 kolejne gemy, w tym dwa przy swoim podaniu i nie dał już rady nawiązać walki z 5. zawodnikiem światowego rankingu.