Czy Janowicz będzie jednodniowym bohaterem? Dziś kolejne wyzwanie

Po czwartkowym życiowym sukcesie, jakim było pokonanie Andy’ego Murraya, dziś przed Jerzym Janowiczem kolejne trudne wyzwanie. W ćwierćfinale turnieju ATP w Paryżu zmierzy się z wysoko notowanym Serbem Janko Tipsarevicem. 

Wieczorem nagłówki portali sportowych w wielu krajach przedstawiały jedno zdjęcie – skrzywioną twarz Andy’ego Murraya tuż po porażce z 69. tenisistą świata z Polski.

Sensacja stała się faktem, a anonimowy dla większości obserwatorów Janowicz, stał się nagle jednym z najbardziej rozpoznawalnych tenisistów świata. Teraz tylko od niego zależy, jak długo potrwa jego „pięć minut”.

Ćwierćfinałowym rywalem Janowicza będzie w paryskiej hali Janko Tipsarević – grający w turnieju z numerem ósmym. 28-letni Serb z Belgradu jest obecnie 9. zawodnikiem w rankingu ATP, a awans do 1/4 finału w stolicy Francji przypieczętował jego kwalifikację do turnieju ATP Masters w Londynie. Wystąpi w nim ośmiu najlepszych graczy tego sezonu, ale na skutek wycofania się Rafaela Nadala, także dziewiąty Tipsarević dostąpi tego zaszczytu.

W 2012 roku Tipsarević wygrał jeden turniej – w Stuttgarcie, a także był w dwóch finałach – w Gstaad i Chennai. Z wartościowych rezultatów należy także odnotować ćwierćfinał US Open (przegrany w dramatycznych okolicznościach z Davidem Ferrerem) oraz półfinały w Toronto i Madrycie.

Mierzący 180 cm Serb, jeszcze nigdy nie spotkał się na korcie z Jerzym Janowiczem. W Paryżu po drodze do 1/4 finału zwyciężał z Igorem Sijslingiem oraz Juanem Monaco.

Mecz Janowicz – Tipsarević będzie drugim w kolejności w dzisiejszej sesji na korcie centralnym, rozpocznie się ona starciem Simon – Berdych o godzinie 14:00. Należy się zatem spodziewać, że Polaka i Serba zobaczymy na placu boju około 16:00 16:30.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/