ATP Rotterdam: Janowicz odpadł w 1. rundzie

Jerzy Janowicz przegrał 6:7 3:6 z Victorem Hanescu w meczu 1. rundy turnieju ATP w Rotterdamie. Rozstawiony z siódemką Polak pożegnał się z turniejem w kiepskim stylu, kompletnie nie wykorzystując swojego największego atutu – potężnego serwisu.

• Hanescu serwował skuteczniej od Polaka
  • Fatalna skuteczność pierwszego podania Janowicza
  • Zmarnowana szansa Jerzego na starcie z Federerem

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Polaka. Janowicz wygrał pierwsze dwa gemy i mógł liczyć, że to wystarczy do wygrania pierwszej partii. Hanescu szybko dokonał jednak przełamania powrotnego i od tego momentu trwała wyrównana walka zakończona tie-breakiem, niestety przegranym przez Janowicza 4:7. Wcześniej, prowadząc 6:5, Polak miał piłkę setową. Hanescu odwrócił jednak niekorzystną sytuację dwoma asami. Jak pokazują statystyki – Rumun przeciwstawiał się Janowiczowi niezłym serwisem. W otwierającym secie trafiał pierwszym podaniem z wyższą skutecznością od Polaka (79% – 66%).

Gorzej wyglądało to na początku drugiej partii. Przy stanie 1:2 Janowicz przegrał swoje podanie, popełniając m.in. dwa podwójne błędy. Polak próbował szybko odrobić stracony serwis, ale przy stanie po 40 w następnym gemie, został zaskoczony kolejnym asem. W ciągu trzech gemów serwisowych drugiego seta, Victor Hanescu zdobył cztery punkty bezpośrednio po zagrywce. Do tego miał 91-procentową skuteczność pierwszego podania. Dla porównania, u polskiego tenisisty, ten wskaźnik utrzymywał się to poniżej 50%. W kolejnych partiach skuteczność Rumuna nieco się pogorszyła, ale nie pomogło to Jerzemu w osiągnięciu przełamania. Set zakończył się wygraną Rumuna 6:3.

Było to pierwsze starcie tych zawodników na tenisowych kortach. Janowicz grał w Rotterdamie z numerem 7 i miał szansę spotkać się w ćwierćfinale z Rogerem Federerem.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!