Bakelants wygrywa II etap TDF 2013! Kwiatkowski najlepszym młodzieżowcem!

Belg Jan Bakelants wygrał II etap Tour de France 2013. Trzecie miejsce zajął reprezentant Polski – Michał Kwiatkowski, który jest w tej chwili najlepszym młodzieżowcem Touru.

 II etap tegorocznego Tour de France wiódł po bardzo pagórkowatym terenie między Bastią i Ajaccio. Na trasie usytuowano 4 górskie premie 2 i 3 kategorii oraz ponad 30 km trudny technicznie zjazd. Już od samego początku swoich szans próbowali uciekinierzy, w tym po raz drugi Lars Boom z grupy Belkin. Tegoroczny peleton jednak póki co nie jest skory do puszczania ucieczek i już na około 45 km do mety wchłonął harcowników.  

Pagórkowaty teren dał się we znaki szczególnie sprinterom, którzy dosyć szybko zaczęli tracić dystans z peletonem. W powstałym grupetto był m.in Marcel Kittel, Mark Cavendish, Peter Velits, Gert Steegmans i Alexander Kristoff. W czołowej grupie ostał się Peter Sagan i to on wyrósł na głównego kandydata do wygrania etapu. Kluczowy miał być krótki kilometrowy podjazd, którego nachylenie wynosiło prawie 9%. Od początku poszły ataki w tym m.in Michała Kwiatkowskiego i Petera Sagana, jednak nie zostały one puszczone. Odjechać udało się dopiero piątce kolarzy w składzie: Bakelants, Gorka Izagirre, Fuglsang, Mori, Chavanel i Flecha. Wydawało się jednak, że zostaną oni złapani jednak po samotnej ucieczce Jan Bakelants o jedną sekundę wyprzedził rozpędzony peleton, w którym na znakomitym 3 miejscu finiszował Michał Kwiatkowski. Polak tym samym założy jutro białą koszulkę najlepszego młodzieżowca.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Bakelants, Kwiatkowski jest siódmy i traci do niego jedną sekundę.

źródło: http://tourdeefrance.blogspot.com/


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/