Tortury w Monachium – Bayern zmiażdżył Barcelonę [wideo]

Bayern Monachium rozbił 4:0 Barcelonę w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Bawarczycy praktycznie zapewnili sobie awans do finału rozgrywający perfekcyjne zawody, podczas których całkowicie wyłączyli wszystkie atuty rywali.
Skrót meczu:

Od pierwszych minut na boisku zarysowała się przewaga gospodarzy. Już w 90 sekundzie szansę miał Robben, ale zamiast podać do doskonale ustawionego Gomeza, strzelił wprost w Valdesa. Z każdą kolejną minutą przewaga jednak rosła i bramki zdawały się być kwestią czasu. Pierwsza padła w 24 minucie po trafieniu Mullera. Warto wspomnieć, że kilka minut wcześniej, po ręce Pique Bawarczykom należał się karny, ale nie Viktor Kassai nie podjął takiej decyzji.

4. minuty po przerwie na 2:0 podwyższył Gomez, a sytuację znów zapoczątkowało dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na 3:0 podwyższył w 73. minucie Robben, a czwartego gola wbił Muller 6 minut przed końcem. Co ciekawe zawodnik ten kilka chwil wcześniej zasygnalizował uraz i konieczność zmiany. Zanim ona nastąpiła, zdołał jeszcze ustalić rezultat na 4:0.

Hiszpańskie media już zaczynają analizować pracę sędziów, Marca napisała nawet, że żaden z trzech pierwszych goli dla Bayernu nie powinien być uznany. Prawda jest jednak zatrważająca – przez całe spotkanie Barcelona nie oddała celnego, groźnego strzału, Leo Messi nie miał ani jednej dobrej akcji „w swoim stylu”, a dominacja Bayernu nie podlegała dyskusji. Niemcy miażdżyli od pierwszej do ostatniej minuty.

Ostatni raz Duma Katalonii przegrała 0:4 w Lidze Mistrzów 15 lat temu, w fazie grupowej z Dynamem Kijów, w którym grał wówczas m.in. młody Andrij Szewczenko.