Bayern i Malaga w ćwierćfinale LM

Bayern Monachium i Malaga CF uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów 2012/13. Bayern przegrał dziś z Arsenalem 0:2, ale przeszedł dalej dzięki większej liczbie zdobytych bramek na wyjeździe. Malaga pokonała zaś FC Porto 2:0.

Bayern miał pokaźną zaliczkę z meczu w Londynie, który wygrał 3:1. Pewnie z tego powodu Bawarczycy przystąpili do meczu słabo skoncentrowani i stracili gola już w 3. minucie. Strzelił go Giroud.

Londyńczycy do odwrócenia losów dwumeczu potrzebowali jednak jeszcze dwóch bramek. Ich zdobycie wydawało się mało prawdopodobne, szczególnie, że podopiecznym Arsene Wengera z trudem przychodziło konstruowanie akcji ofensywnych.

Gdy wydawało się,  że Bayern spokojnie dotrwa do końca meczu – 4 minuty przed końcem do siatki trafił Laurent Koscielny.

Po tym golu Kanonierzy nie byli już w stanie zagrozić bramce Neuera i mimo wygranej 2:0, żegnają się z Ligi Mistrzów.

Całe spotkanie w barwach Arsenalu rozegrał Łukasz Fabiański, który miał kilka dobrych interwencji i nie dał się pokonać gwiazdom Bayernu, z Arjenem Robbenem na czele.

***

FC Porto przyjechało do debiutującej w Lidze Mistrzów Malagi z jednobramkową zaliczką. Hiszpańska drużyna, prowadzona przez Manuela Pellegriniego rozgrywała to spotkanie spokojnie i cierpliwie czekała na swoje szanse. Pierwsza bramka padła w 43. minucie po efektownym strzale Isco. Gospodarze powinni prowadzić już kilka minut wcześniej, ale sędzia Rizzoli nie uznał im, prawidłowo zdobytego gola.

Anulowane trafienie Savioli:

Gol na 1:0 – Isco:

Kilka minut po przerwie sytuacja przyjezdnych skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Defour. Malaga z dużą determinacją szukała rozstrzygającego gola i dopięła swego w 77. minucie, gdy do siatki trafił Roque Santa Cruz.