Bayern z Pucharem Mistrzów

Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:1 w finale Ligi Mistrzów rozegranym w Londynie. Bramki zdobyli Mario Mandżukić, Arjen Robben oraz Ilkay Gundogan.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła bardzo szybko i obfitowała w sytuacje podbramkowe. Mimo tego, że jedni i drudzy stworzyli sobie po kilka dogodnych sytuacji, gole nie padły, gdyż w doskonałej formie byli bramkarze – Manuel Neuer oraz Roman Weidenfeler.

Jako pierwsza do ataku ruszyła Borussia. Już w pierwszym kwadransie dwa groźne strzały oddał Błaszczykowski, jeszcze lepsze szanse mieli jednak Robert Lewandowski oraz Marco Reus. Zarówno strzał Polaka z 25 metrów jak i uderzenie Niemca z granicy pola karnego zdołał zatrzymać wspomniany Neuer.

Im dłużej trwał mecz, tym bardziej zarysowywała się przewaga Bayernu. Jeszcze przed zmianą stron Roman Weidenfeler musiał bronić m.in. w dwóch sytuacjach sam na sam z Arjenem Robbenem.

W drugiej połowie było nieco mniej sytuacji, padły za to bramki. W 60 minucie Robben przeprowadził dynamiczny rajd i wyłożył piłkę przed bramkę, z kilku metrów do pustej siatki trafił Mario Madżukić.

Bawarczycy cieszyli się z prowadzenia przez osiem minut. Wówczas Dante ostro zaatakował w polu karnym Marco Reusa, a sędzia nie zawahał się wskazać na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Ilkay Gundogan.

Bayern podrażniony takim obrotem spraw znów ruszył do ataku. Z minuty na minutę dominacja monachijczyków rosła, ale nie przekładała się na klarowne sytuacje. Dopiero w 88. minucie Robben zadał decydujący cios. Dużą rolę przy tym trafieniu odegrała niefrasobliwość defensywy BVB.

Był to piąty w historii triumf Bayernu Monachium w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ostatni raz ekipa z Monachium triumfowała w tych prestiżowych rozgrywkach w 2001 roku po wygranej z Valencią.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!