Będzie mecz Nadal – Murray w półfinale Roland Garros 2014

Rafael Nadal i Andy Murray stworzą drugą parę półfinałową wielkoszlemowego Roland Garros 2014. W środowy wieczór zawodnicy ci odprawili z turnieju Rafaela Ferrera (Nadal) oraz Gaela Monfilsa (Murray).

W hiszpańskim starciu na korcie Suzanne Lenglen, Nadal miał problemy z Ferrerem tylko w pierwszym secie. Rozstawiony z piątką tenisista wysoko zawisił poprzeczkę numerowi jeden, zaprezentował kapitalny tenis i zasłużenie zwyciężył 6:4. Niestety dla niego, w kolejnych setach Rafael Nadal niemal kompletnie zdominował rywalizację i wygrał kolejno do czterech, do zera i do jednego.

W 1/2 finału rywalem Nadala będzie rozstawiony z numerem 7 Andy Murray. Szkot w pięciosetowym meczu, pełnym zwrotów akcji pokonał faworyta gospodarzy Gaela Monfilsa. Pierwsze dwa sety padły łupem Murraya (6:4 i 6:1), a kondycja i problemy Francuza z nogą, wskazywały, że starcie może zakończyć się w trzech setach. Wówczas sytuacja się odwróciła i następne dwie partie 6:4 i 6:1 wygrał Monfils. Nad kortem Philippe Chatriera pomału zapadały ciemności i zaczęto pomału zastanawiać się nad przełożeniem gry na czwartek, ale nie było to konieczne. W decydującym secie Murray kolejny raz osiągnął wysoką przewagę i wygrał do zera.

W drugim półfinale turnieju Novak Djoković zagra z Ernestsem Gulbisem. Oba spotkania zostaną rozegrane w piątek. W czwartek na paryskiej mączce odbędą się półfinały pań.