Bez cudu w Alicante!

Polscy szczypiorniści tylko zremisowali z Serbią 25:25, choć prowadzili trzema bramkami na kilka minut przed końcowym gwizdkiem.

Początek spotkania należał do ekipy Veselina Vukovića, którzy prowadzili 4:1. Wtedy Bogdan Wenta wziął czas i nakazał ”Orłom” grać 6:0, skupiając się na bronieniu dostępu do bramki Sławomira Szmala. To podziałało. Polacy zaczęli zdobywać bramki. Adam Wiśniewski do przerwy notował stuprocentową skuteczność w strzałach ze skrzydła (4/4).

Do końca nie brakowało emocji. Trwała ostra walka punkt za punkt. W ostatnich sekundach sędziemu wypadł gwizdek, z rzutu wolnego nie trafił Karol Bielecki i tym samym na własne życzenie jutro zagramy z Hiszpanią  o wszystko.

Rywal jeśli wygra z Algierią zapewni sobie awans na Igrzyska Olimpijski w Londynie. My musimy liczyć na szczęście, którego dziś zabrakło.

Remis to zawód dla kibiców. Spodziewaliśmy się więcej po meczu, w którym zawodnicy wyszli żądni wygranej. Dobrze grali blokiem, skupili się na defensywie. Na 2 minuty przed końcem został ukarany wykluczeniem Grzegorz Tkaczyk i w osłabieniu straciliśmy cenne zwycięstwo, które mieliśmy prawie na tacy, gdy Krzysztof Lijewski trafił i na tablicy widniał wynik 25:22.

Sławomir Szmal wybrany piłkarzem meczu, warto wspomnieć, że 3,5  minuty przed końcem sam na sam wybronił strzał Nikcevica, po którym objęliśmy prowadzenie, które jak pokazały ostatnie chwile, mieliśmy roztrwonić.

Jeden z uczestników relacji na żywo tak podsumował grę polskich szczypiornistów:

Polacy mają specjalizację w trzymaniu napięcia

Polacy wciąż liczą się w walce o Londyn, ale czeka ich ciężki mecz z Hiszpanią jutro o 20:15. O 17:30 Serbia zagra z Algierią.

Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.