Biało-czerwoni nie zagrają w elicie, porażka z Węgrami

Polska reprezentacja w hokeju zajęła trzecie miejsce w MŚ dyw. IA 2015 i nie awansowała do turnieju elity. W ostatnim meczu krakowskiego turnieju Biało-czerwoni ulegli po pięknej walce Węgrom 1:2.

By awansować do grona 16 najlepszych ekip globu Polacy potrzebowali wygrać z Węgrami w regulaminowym czasie gry. Od początku zostali jednak zepchnięci do defensywy i stwarzanie sytuacji podbramkowych przychodziło im z trudem.

Na początku trzeciej tercji Hari strzelił dla rywali, co dało im dwubramkowy komfort przed ostatnimi minutami gry. Polacy ambitnie walczyli o wyrównanie i dopięli swego 3 minuty przed ostatnią syreną. Grając kilkadziesiąt sekund bez bramkarza udało nam się zepchnąć rywali do obrony i za sprawą strzału Bryka doprowadzić do remisu 1:1.

Na zwycięskiego gola brakło już niestety czasu, a na domiar złego, kilka sekund przed końcem do pustej polskiej bramki krążek posłał Sziranyi.

Do turnieju elity awansowały drużyny Kazachstanu i Węgier, Polacy  w 2016 roku ponownie zagrają w Dywizji IA.