Domraczewa też jest multimedalistką, wywalczyła złoto w biegu długim

Reprezentantka Białorusi Daria Domraczewa wygrała w Soczi biathlonowy bieg na 15 km. To drugie złoto tej zawodniczki na tych mistrzostwach – wcześniej wygrała bieg pościgowy na 10 km.

Domraczewa podczas czterech wizyt na strzelnicy spudłowała tylko raz, co przy kiepskim strzelaniu największych konkurentek i szybkim biegu Białorusinki dało jej pewne i przekonujące zwycięstwo. Druga na mecie Szwajcarka Selina Gasparin była bezbłędna na strzelnicy, a mimo tego straciła ponad minutę do triumfatorki. Trzecie miejsce ze stratą ponad 1:30 zajęła rodaczka Domraczewej Nadieżda Skardino (20/20 w strzelaniu).

Polki spisały się nieźle, ale każdej z nich czegoś zabrakło, by można było powiedzieć, że wypadły doskonale. Krystyna Pałka była bezbłędna na strzelnicy, ale jej czas biegowy nie był imponujący i dał dziesiąte miejsce. Dwie karne minuty dodano do przyzwoitego czasu biegowego Moniki Hojnisz. Losy miejsca w czołowej dziesiątce ważyły się w jej przypadku niemal do końca. Ostatecznie sklasyfikowana została na 12. pozycji.

Cztery karne minuty i bardzo zadowalający bieg to rezultat Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. Polka mimo sporej straty – 5:15 tuż za czołową „30” – konkretnie 31. O jedno miejsce niżej bieg ukończyła Magdalena Gwizdoń (2 karne minuty).