Biathlon: niespodziewany triumf Legulleca

W zawodach PŚ w biathlonie w Oestersund triumfował Kanadyjczyk Jean Phillippe Legullec. Uczynił to dzięki spokojnemu, bezbłędnemu strzelaniu. 

Wobec dość silnego wiatru na strzelnicy ciężko było zaliczyć dwa bezbłędne strzelania. Dokonał tego jadący z ósmym numerem Austriak Simon Eder. Przez długie minuty nikt nie potrafił powtórzyć jego osiągnięcia i mógł on nawet mieć nadzieję na zwycięstwo. Okazało się jednak, że jego bieg był niewystarczający. Co prawda, mający po 3 pudła, Martin Fourcade oraz Emil Hegle Svendsen nie dali rady go wyprzedzić, ale i tak zdołał on utrzymać prowadzenia do końca. Svendsen wbiegł na metę w identycznym czasie, szybsi okazali się: jego rodak Sumann,  Alexis Boeuf z Francji, Niemiec Florian Graf, Norweg L’Abee-Lund, i przede wszystkim Kanadyjczyk Legullec, który strzelał bezbłędnie i zwyciężył w zawodach.

Różnice na mecie były minimalne i przed jutrzejszym biegiem pościgowym wiele może się wydarzyć. Jedynie zwycięzca odskoczył na 18 sekund, między drugim, a szóstym zawodnikiem było natomiast ledwie 17 sekund.

Nieźle spisał się Łukasz Szczurek, z jednym pudłem zajął 60. miejsce i awansował do biegu na dochodzenie. Grzegorz Bril i Krzysztof Pływaczyk wypadli tradycyjnie fatalnie. Pudłowali odpowiednio 4 i 5 razy.

Cztery pudła miał także Ole Einar Bjoerndalen. Legendarny Norweg sklasyfikowany został na 34. lokacie.

***

Czołówka przed niedzielnym biegiem pościgowym:

1. Legullec
2. Boeuf + 18 sek.
3. Sumann  + 24
4. Graf + 30
5. L’Abee-Lund + 32
6. Eder + 32
6. Svendsen + 35

***

PŚ w biathlonie – kalendarz i klasyfikacja >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/