PŚ w Hochfilzen: Polki tym razem nieco słabiej

Norweżka Synnoeve Solemdal wygrała w Hochfilzen bieg pościgowy zaliczany do PŚ w biathlonie. Polki spisały się przeciętnie i zajęły miejsca poza pierwszą dziesiątką. 

Apetyty Polek na dobre wyniki, może nawet na podium rozbudził wczorajszy bieg sprinterski. Krystyna Pałka była w nim piąta, a Magdalena Gwizdoń szósta. Obie ruszyły na trasę rywalizacji pościgowej około 30 sekund po piątkowej zwyciężczyni – Darii Domraczewej. Przed nimi biegły jeszcze Tora Berger, Kaisa Makarainen oraz Synnoeve Solemdal.

Podczas pierwszego okrążenia w stawce zmieniło się niewiele. Jedynie szybciej biegająca Gwizdoń wyprzedziła minimalnie Pałkę i nasze reprezentantki razem zmierzały na strzelnicę. Tam spisały się doskonale, obie strąciły po 5 krążków i korzystając z błędów Domraczewej (2) oraz Solemdal (1), awansowały odpowiednio na 3 i 4 miejsce. Do prowadzącej Makarainen Magdalena traciła 26 sekund, a Krystyna 35. Tuż za nimi biegła duża grupa dziewięciu biegaczek. Na 19. lokatę podskoczyła Paulina Bobak, a Weronika Nowakowska-Ziemniak spadła 21.

Podczas kolejnej pętli duże tempo narzuciła prowadząca Makarainen – przed strzelnicą zdołała odskoczyć od reszty stawki o dodatkowe dziesięć sekund. Zanim rywalki zdążyły dobiec do swoich stanowisk, Finka już skończyła strzelać – ponownie bezbłędnie. Obie Polki, podobnie jak Tora Berger spudłowały po jednym strzale. Zaowocował to spadkiem na miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki. Na drugie miejsce wysunęła się Solemdal, a trzecia jechała Francuzka Marie Dorin Habert. Makarainen prowadziła pewnie – 45 sekund przed drugą zawodniczką. Różnica między dziesiątą Pałką a Solemdal wynosiła natomiast 28 sekund. Nowakowska-Ziemniak i Bobak również miały po jednej karnej rundzie i spadły o kolejnych kilka miejsc. Na 50. lokatę wskoczyła natomiast Agnieszka Cyl, startująca z numerem 55.

Emocje zaczęły się od nowa po pierwszym strzelaniu w pozycji stojącej. Maakarainen zaliczyła dwa pudła i została wyprzedzona przez bezbłędną Solemdal. Blisko były także Dorin Habert, Semerenko (obie trafiały do tej chwili 15 na 15) oraz odradzająca się Domraczewa. Gwizdoń miała dwie karne rundy i spadła na 14. miejsce. Jeszcze gorzej spisała się Pałka – 3 pudła i spadek na 19. lokatę. Dwa miejsca za nią jechała Paulina Bobak, Nowakowska-Ziemniak była 27, a Cyl 47.

Na ostatnie strzelanie razem wjechały Makarainen i Solemdal. Norweżka spisała się doskonale, a Finka miała dwa pudła, myliły się też wszystkie kolejne biathlonistki. Skorzystały na tym Tora Berger i Słowenka Gregorin. Solemdal wybiegła na finałowe okrążenie z bezpieczną, około 50 sekundową przewagą nad swoją bardziej utytułowaną rodaczką. Biało-Czerwone strzelały dobrze – jedynie Magdalena Gwizdoń popełniła jeden błąd, przez co spadła na 15. miejsce. 17. była Pałka, 23. Bobak, 24. Nowakowska-Ziemniak, a 46. Cyl.

Do mety niewiele się już zmieniło. Wygrała Solemdal przed Berger i Makarainen. Nasze reprezentantki także znacząco nie zmieniły już swoich pozycji. Pochwalić należy Agnieszkę Cyl, która skończyła na 39. miejscu, zdobywając dwa punkty do Pucharu Świata. Awansowała o 14 miejsc w porównaniu do sprintu.

Jutro w Hochfilzen sztafeta, z którą nasza ekipa niezmiennie wiąże spore nadzieje.

Wyniki biegu pościgowego kobiet:

  1. Solemdal
  2. Berger + 0:30
  3. Makarainen + 0:33
  4. Gregorin + 0:38
  5. Domraczewa + 0:39
  6. Goessner + 0:59
  7. Dorin Habert + 1:03
  8. Szimulina + 1:11
  9. Vita Semerenko + 1:12
  10. Horchler + 1:17
15. Gwizdoń + 2:02
19. Pałka + 2:22
20. Nowakowska-Ziemniak + 2:29
24. Bobak + 2:52
39. Cyl + 4:00
***


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/