Kuzmina obroniła tytuł w sprincie, świetna Nowakowska-Ziemniak

Anastazja Kuzmina ze Słowacji wygrała biathlonowy sprint na 7,5 km podczas igrzysk w Soczi. To jej drugi z rzędu złoty medal w tej specjalności. Wysokie – siódme miejsce zajęła Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Słowaczka była jedną z kilku zawodniczek, które w sprincie nie popełniły żadnego błędu na strzelnicy. W połączeniu z bardzo szybkim biegiem dało to dość pewną wygraną – o 20 sekund przed Rosjanką Olgą Wiłuchiną (również 10/10). Trzecia – o niespełna dwie sekundy za srebrną medalistką finiszowała Vita Semerenko z Ukrainy. Różnice między drugim, a jedenastym miejscem były minimalne –

Wielką szansę na medal miała Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zameldowała się w czołowej „10” mimo jednego pudła w pierwszym strzelaniu. Ostatecznie zajęła siódmą lokatę, ale do medalu zabrakło jej tylko 9 sekund. Jest to doskonała zaliczka przed biegiem pościgowym.

Dobrze wypadła również Monika Hojnisz – nie spudłowała ani razu i zajęła 21. miejsce ze stratą 48 sekund do triumfatorki. Jedno pudło na strzelnicy miała Krystyna Pałka, co przełożyło się na 33. miejsce. 40. była natomiast Magdalena Gwizdoń – dwa niecelne strzały.