Cesarz powrócił – Bjoerndalen mistrzem olimpijskim w sprincie

Norweg Ole Einar Bjoerndalen zdobył złoty medal IO w sprincie biathlonowym na 10 km. To jego siódme złoto w karierze. Drugie miejsce zajął Dominik Landertinger z Austrii, a trzecie Czech Jaroslav Soukup. 

Norweg zwyciężył w pięknym stylu, na strzelnicy popełnił co prawda jeden błąd ale okazał się szybszy biegowo od najgroźniejszych rywali – Emila Hegle Svendsena i Martina Fourcade’a, którzy również mieli po jednej karnej rundzie, ale nie „załapali” się na podium. Srebro i brąz zdobyli biathloniści bezbłędni na strzelnicy – Landertinger i Soukup. Austriak przegrał z triumfatorem o nieco ponad sekundę, Czech stracił do „cesarza biathlonu” 5,7 sekundy.

Kiepsko wypadli Polacy i nie awansowali do biegu pościgoweg. Względnie zadowolony mógł być tylko Krzysztof Pływaczyk – miał on tylko jedno pudło i dojechał do mety z relatywnie niewielką stratą 2:28. Dało mu to jednak dopiero 64. Dwie pomyłki na strzelnicy miał Łukasz Szczurek, dało mu to 77 miejsce. Fatalnie zaprezentowli się Grzegorz Guzik – on do wolnego biegu dołożył 5 karnych rund i był trzeci od końca oraz Rafał Lepel, który z dwiema karnymi rundami wyprzedził tylko jednego zawodnika (86. miejsce).

wyniki:

1. Bjoerndalen (1)
2. Landertinger + 0:01,3 (0)
3. Soukup + 0:05,7 (0)
4. Szipulin + 0:06,4 (1)
5. Le Guellec + 0:09,7 (0)

wyniki


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk

29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć „coś” ciekawego w każdej dyscyplinie sportu.
Obserwuj mnie na Twitterze

http://www.pubsport.pl/