Biathlon: Świetny występ Nowakowskiej w Pokljuce

Weronika Nowakowska-Ziemniak zajeła siódme miejsce w biegu sprinterskim na 7,5 km podczas zawodów PŚ 2014/15 w biathlonie. Zwyciężyła Czeszka Gabriela Soukalova. 

O sidómy miejscu Nowakowskiej-Ziemniak zdecydowało drugie strzelanie, Polka popełniła na nim jeden błąd i musiała pokonać karną rundę. Przez to straciła szansę na podium i ostatecznie sklasyfikowana została na siódmej lokacie ze stratą 42 sekund do bezbłędnej na strzelnicy Soukalovej. Do drugiej na mecie Włoszki Wierer strata wyniosła już tylko 24 s. Na podium stanęła jeszcze Ukrainka Valja Semerenko. 

Liderka PŚ – Kaisa Makarainen myliła się w strzelaniu aż czterokrotnie i zajęła 15. lokatę. Nieźle wypadła inna z Polek – Monika Hojnisz. Z dwoma pudłami w pozycji stojącej uplasowała się ona na 27. miejscu. 

Poza punktowaną "czterdziestką" bieg ukończły Krysyna Pałka (piąta dziesiątka), Patrycja Hojnisz i Magdalena Gwizdoń. Te dwie ostatnie zawodniczki, nie zakwalifikowały się nawet do biegu pościgowego. 

PŚ W BIATHLONIE 2014/15 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz